REKLAMA

Unia Polityki Realnej udzieliła oficjalnego poparcia prezydentowi Andrzejowi Dudzie

Unia Polityki Realnej udzieliła oficjalnego poparcia prezydentowi Andrzejowi Dudzie

Kampania wyborcza zmierza ku końcowi. Tymczasem kolejni działacze i struktury postanawiają udzielić kredytu zaufania jednemu bądź drugiemu kandydatowi. Niedawno choć nieoficjalnie Szymon Hołownia poparł w prezydenckiej batalii Rafała Trzaskowskiego. Wydaje się także iż elektorat lewicowo- liberalnej opozycji poprzez obecnego włodarza Warszawy. Języczkiem uwagi wydaje się być Konfederacja, o której poparcie zabiegają usilnie sztaby dwóch kandydatów.

REKLAMA

Oficjalnie Unia Polityki Realnej poparła kandydaturę Andrzeja Dudy!

Andrzej Duda z poparciem Unii Polityki Realnej

Obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda uzyskał oficjalnie poparcie byłej formacji Janusza Korwin Mikkego. Unia Polityki realnej choć jej w polskiej polityce wydaje się być mocno marginalna, postanowiła opowiedzieć się po jednej ze stron w kontekście II tury wyborów prezydenckich. Elektoratowi Rafała Trzaskowskiego z całą pewnością nie może się to spodobać.

Ostatnimi czasy w mediach znani dziennikarze, politycy i publicyści wskazują na kogo oddają swój głos w nadchodzących wyborach. W celu pozyskania elektoratu Konfederacji czynione są intensywne kroki i to z dwóch stron. Niedawno Rafał Trzaskowski oficjalnie zapowiedział, że nie podpisze żadnej ustawy mającej na celu jakąkolwiek podwyżkę podatkową. Zamierza także czynnie przeciwstawiać się kolesiostwu w spółkach skarbu państwa. Ponadto stwierdził, iż zamierza zwiększyć kwotę wolną od podatku.

Platforma kreując się na siłę wolnorynkową zapomniała jednak, iż za ich czasów podwyższonych zostało 21 rodzajów podatków i opłat. Wszyscy pamiętamy nadzwyczajną podwyżkę podatku VAT z 22 na 23%.

Prawo i Sprawiedliwość, które poniechało działania w sprawie kluczowych dla narodowej części elektoratu Konfederacji ustaw, wyciąga teraz otwartą rękę do tej formacji. Wczoraj Robert Bąkiewicz Prezes Stowarzyszenia” Marsz Niepodległości” zaoferował prezydentowi Dudzie poparcie. Jednak ten musiałby w ciągu ledwie 10 dni wyjąć z sejmowej zamrażarki i uchwalić projekty Stop 447 i Zatrzymaj Aborcję. Ponadto prezydent zobligowany jest do wypowiedzenia lewicowej konwencji stambulskiej i zwiększenia wpływu rodziców na procesy edukacyjne.

Szymon Nieznański na swoim twitterowym profilu przypomniał nieco o istnieniu byłego ugrupowania postaci takich jak Janusz Korwin Mikke czy Stanisław Michalkiewicz. Unia Polityki Realnej postanowiła poprzeć w prezydenckim wyścigu Andrzeja Dudę.

Twitter

CZYTAJ TAKŻE: Bąkiewicz i Bosak nie zagłosują na Trzaskowskiego.

REKLAMA

Komentarze