REKLAMA

Ukraińcy znaleźli sposób na biznes? Chcieli przemycić do Polski kilkanaście tysięcy maseczek

Ukraińcy znaleźli sposób na biznes? Chcieli przemycić do Polski kilkanaście tysięcy maseczek

Ukraińcy znaleźli sposób na biznes? Próbowali przemycić do Polski ponad 10,6 tys. maseczek medycznych.

REKLAMA

Ukraińska straż graniczna poinformowała, że tysiące maseczek znalazła w podwójnym dnie bagażnika, na przejsciu granicznym Uściług-Zosin w nocy z wtorku na środę. To już kolejna próba przemytu, która miała miejsce w ostatnim czasie na Ukrainie.

Ukraińcy znaleźli sposób na biznes – mają specjalnie przygotowane auta do przemytu artykułów medycznych, które w okresie pandemii koronawirusa wyprzedają się na pniu. Poprzednia próba miała miejsce w Zakarpaciu, na granicy z Rumunią. Funkcjonariusze zdołali przechwycić wtedy 3,5 tys. sztuk masek.

Tymczasem rośnie liczba wiz wydawanych Ukraińcom – w 2016 r. wydano ich 652 tys., a w roku 2017 już 845 tys. Polskie placówki konsularne wydały w okresie 2014–2016 łącznie ponad 3 mln wiz, w tym imponującą liczbę wiz pracowniczych – aż 1,3 mln. Okazuje się, że imigranci domagają się wyższych płac. Za kwoty z 2018 roku chce pracować tylko 6% z nich.

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus: Polska zamyka szkoły, uniwersytety, teatry czy kina [WIDEO]

„Średnio 72 proc. pracowników tymczasowych z Ukrainy deklaruje, że jest zadowolonych z pracy w Polsce. Jest to o 11 proc. mniej niż w 2018 roku” – czytamy w raporcie OTTO Work Force Polska. Autorzy podkreślają, że imigranci są coraz bardziej świadomi swojej pozycji przez co chcą więcej zarabiać.

REKLAMA

Komentarze