REKLAMA

UE zamyka zewnętrzne granice na 30 dni

UE zamyka zewnętrzne granice na 30 dni

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała zamknięcie zewnętrznych granic UE na okres 30 dni. Już wcześniej kraje Wspólnoty znacząco utrudniły swobodę poruszania wprowadzają kontrolę na granicach.

REKLAMA

Grupa 7 największych gospodarek na świecie została poinformowana o znacznych utrudnieniach na zewnętrznych granicach UE. O tym fakcie wspomniała Szefowa KE, Ursula von der Leyen.

„Poinformowaliśmy dzisiaj naszych partnerów z G7, że proponujemy wprowadzenie tymczasowych ograniczeń dla podróży, które nie mogą zostać uznane za niezbędne, do Unii Europejskiej. Dlaczego? Ponieważ uważamy, że takie podróże powinny być ograniczone, aby nie rozprzestrzeniać wirusa w UE, ale też poza UE” – powiedziała.

Zobacz także: PGE zwiększył produkcję energii w bełchatowskiej elektrowni

Z ograniczeń zwolnieni są unijni obywatele, pracownicy służby zdrowia oraz naukowcy, którzy wracają do krajów wspólnoty z różnych dalekich podróży.

Wcześniej na wprowadzenie kontroli granicznych zdecydowały się takie kraje jak Polska, Czechy, Słowacja, Węgry oraz inne europejskie kraje. Na przejściach granicznych są mierzone temperatury kierowców oraz pasażerów. Ruch towarowy jest obłożony mniejszymi restrykcjami.

Od poniedziałku obywatele Czech i mieszkający w tym państwie cudzoziemcy z prawem stałego pobytu nie będą mogli wyjeżdżać za granicę. Zakaz ten nie dotyczy osób pracujących w strefie przygranicznej. 

onet/pap

REKLAMA

Komentarze