REKLAMA

PGE zwiększył produkcję energii w bełchatowskiej elektrowni

PGE zwiększył produkcję energii w bełchatowskiej elektrowni

W ostatnich dniach zwiększyło się zapotrzebowanie na dostawy prądu elektrycznego. Ma to związek z epidemią koronawirusa, gdzie Polacy zostając w domach zgodnie z rządowym zaleceniem zużywają większe ilości energii elektrycznej. PGE z tego powodu uruchomiło wszystkie dostępne środki w bełchatowskiej elektrowni.

Ze względu na prewencyjne pozostawanie w domach milionów Polaków w walce z koronawirusem, PGE zdecydowało zwiększyć produkcję prądu elektrycznego w swoich elektrowniach. Elektrownia Bełchatów zwiększyła swoją przepustowość do 100 tys. MWh na dobę, natomiast w Opolu do 72 tys. MWh na dobę.

Brak obrazka

Zobacz także: Amerykańskie LNG popłynie przez Polskę na Ukrainę

“Elektrownia Bełchatów i Elektrownia Opole posiadają możliwość zwiększenia produkcji dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski” – zapewnia prezes zarządu PGE, Wojciech Dąbrowski.

Elektrownia Bełchatów jest największą elektrownią w Polsce odpowiadająca za wytwarzanie 20% energii elektrycznej w kraju, dostarczając prąd elektryczny do 11 mln użytkowników. Z kolei opolska elektrownia może obsłużyć 7 mln odbiorców.

“W obliczu zagrożenia koronawirusem oraz w trosce o wspólne bezpieczeństwo, Grupa Kapitałowa PGE odpowiedzialna za wytwarzanie ok. 40 proc. energii elektrycznej w Polsce, koncentruje się na realizowaniu swojej misji, polegającej na gwarantowaniu bezpieczeństwa energetycznego Polakom, czyli niezakłóconej produkcji i dostawach energii elektrycznej i ciepła” – informuje spółka.  

SuperExpress

REKLAMA

Komentarze