REKLAMA

Tylu podpisów przeciwko aborcji nikt się nie spodziewał! Do Sejmu trafił projekt obywatelski

Tylu podpisów przeciwko aborcji nikt się nie spodziewał! Do Sejmu trafił projekt obywatelski

Dzisiaj do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy #ZatrzymajAborcję. Do jego założeń należy m.in. likwidacja tzw. „przesłanki eugenicznej”, która jest jedną z furtek umożliwiających legalne przeprowadzenie aborcji. Liczba podpisów jakie zebrano podczas akcji przerosła oczekiwania wszystkich. 

Komitet inicjatywy ustawodawczej #ZatrzymajAborcję złożył dzisiaj do Sejmu projekt nowej ustawy. Na konferencji prasowej poprzedzającej złożenie dokumentu poinformowano o zaskakująco dużej liczbie podpisów, jakie udało się zgromadzić. Projekt poparło ponad 830 tys. ludzi.

Brak obrazka

Jest to wynik ogromnego poruszenia społecznego, wrażliwości Polaków na los słabszych i chorych. To, z czym przychodzimy dzisiaj do Sejmu – to jest apel o niezwłoczne uchwalenie prawa. Co 8 godz. w którymś z polskich szpitali w bardzo brutalny sposób zabija się dziecko z podejrzeniem niepełnosprawności lub choroby. Są to bardzo brutalne procedury, najczęściej przeprowadzane w 5. i 6. miesiącu ciąży. To jest barbarzyństwo w majestacie prawa. Liczymy na to, że Sejm niezwłocznie zajmie się tą ustawą, a posłowie uchwalą nasz projekt – podkreśliła Kaja Godek, cytowana przez Radio Maryja.

Zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem #ZatrzymajAborcję rozpoczęła się na początku września. Nie wiadomo jak zachowają się posłowie w Sejmie. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział już natomiast podpisanie tej ustawy jeśli przejdzie przez proces legislacyjny i trafi na jego biurko. Czy dotrzyma słowa?

medianarodowe.com/radiomaryja.pl 
REKLAMA

Komentarze