Tylu podpisów przeciwko aborcji nikt się nie spodziewał! Do Sejmu trafił projekt obywatelski

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dzisiaj do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy #ZatrzymajAborcję. Do jego założeń należy m.in. likwidacja tzw. “przesłanki eugenicznej”, która jest jedną z furtek umożliwiających legalne przeprowadzenie aborcji. Liczba podpisów jakie zebrano podczas akcji przerosła oczekiwania wszystkich. 

Komitet inicjatywy ustawodawczej #ZatrzymajAborcję złożył dzisiaj do Sejmu projekt nowej ustawy. Na konferencji prasowej poprzedzającej złożenie dokumentu poinformowano o zaskakująco dużej liczbie podpisów, jakie udało się zgromadzić. Projekt poparło ponad 830 tys. ludzi.

Jest to wynik ogromnego poruszenia społecznego, wrażliwości Polaków na los słabszych i chorych. To, z czym przychodzimy dzisiaj do Sejmu – to jest apel o niezwłoczne uchwalenie prawa. Co 8 godz. w którymś z polskich szpitali w bardzo brutalny sposób zabija się dziecko z podejrzeniem niepełnosprawności lub choroby. Są to bardzo brutalne procedury, najczęściej przeprowadzane w 5. i 6. miesiącu ciąży. To jest barbarzyństwo w majestacie prawa. Liczymy na to, że Sejm niezwłocznie zajmie się tą ustawą, a posłowie uchwalą nasz projekt – podkreśliła Kaja Godek, cytowana przez Radio Maryja.

Zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem #ZatrzymajAborcję rozpoczęła się na początku września. Nie wiadomo jak zachowają się posłowie w Sejmie. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział już natomiast podpisanie tej ustawy jeśli przejdzie przez proces legislacyjny i trafi na jego biurko. Czy dotrzyma słowa?

medianarodowe.com/radiomaryja.pl 
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY