REKLAMA

Tylko dzisiaj mamy 437 nowych zakażonych oraz 14 ofiar śmiertelnych!

Tylko dzisiaj mamy 437 nowych zakażonych oraz 14 ofiar śmiertelnych!

Tylko dzisiaj potwierdzono aż 437 nowych przypadków zakażenia się koronawirusem oraz aż 14 ofiar śmiertelnych. Tak źle jeszcze nie było.

Sytuacja w Polsce pogarsza się. Mamy coraz więcej zachorowań i zgonów. Sytuacja i tak jest dużo lepsza od tej, jaką obserwowaliśmy na przykład we Włoszech, ale dzisiejsze dane mogą przerażać. Tylko dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 437 nowych przypadkach zakażenia się koronawirusem oraz aż 14 ofiarach śmiertelnych. Łącznie na tę chwilę w Polsce mamy więc już 3383 przypadki zakażenia się koronawirusem, w tym aż 71 ofiar śmiertelnych. Wieczorne dane Ministerstwa Zdrowia mówią o 117 kolejnych przypadkach i sześciu ofiarach.

Jak wyglądają szczegółowe dane co do regionów? Ministerstwo Zdrowia informuje: „Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 17 osób z woj. mazowieckiego, 16 osób z woj. dolnośląskiego, 12 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego oraz 1 osoby z woj. lubuskiego”. Potwierdzono też sześć ofiar śmiertelnych.

ZOBACZ TAKŻE: Czy czeka nas totalitaryzm? Bosak wprost: Rząd kłamie! [WIDEO]

„Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci sześciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 89-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 67-letni mężczyzna ze szpitala w Katowicach, 75-letni mężczyzna ze szpitala w Zgierzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Łodzi, 68-letnia kobieta i 66-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu”. Tym razem zabrakło sformułowania o „chorobach współistniejących”. Na świecie chorych jest już 1.080.000 osób, ponad 58 tysięcy zmarło, a wyleczonych na tę chwilę jest 225 tysięcy osób. Najwięcej zarażonych jest w Stanach Zjednoczonych, a najwięcej ofiar jest we Włoszech. Bardzo zła sytuacja jest też w Hiszpanii.

REKLAMA

Komentarze