REKLAMA

Trump o wyborach korespondencyjnych: „To będzie skandal wszechczasów”

Trump o wyborach korespondencyjnych: „To będzie skandal wszechczasów”

Wczoraj Prezydent USA Donald Trump wyraził swój sprzeciw wobec pomysłowi na przeprowadzenie wyborów korespondencyjnych. Po raz kolejny przekonywał o niebezpieczeństwie związanych z takim trybem wyborczym. Podczas jednego z wieców Trumpa organizatorzy zarazili kilkanaście osób koronawirusem.

REKLAMA

Donald Trump skrytykował ostatnio pomysł zorganizowania wyborów prezydenckich poprzez przesyłanie kart wyborczych drogą pocztową. Prezydent Stanów Zjednoczonych uważa taki sposób za niebezpieczny oraz wybory stałyby się łatwym celem dla oszustów i wrogów USA.

Zobacz także: Jadwiga Emilewicz przemawiała na Jasnej Górze. Jest reakcja Episkopatu

„Miliony kart do głosowania będzie drukowanych przez zagraniczne kraje i innych. To będzie skandal wszech czasów” – napisał na Twitterze.

Już wcześniej w podobny sposób krytykował ewentualne wybory korespondencyjne. Nie ukrywa, że w takim przypadku jest szerokie pole do nadużyć i fałszerstw wyborczych. Wybory mają się odbyć 3. listopada bieżącego roku.

Należy również wspomnieć o ostatnim skandalu jaki wybuchł po przeprowadzeniu w Tulsie wiecu wyborczego. W tym rejonie tuz po wiecu odnotowano wzrost zarażeń na koronawirusa. Okazało się, że kilka osób ze sztabu organizacyjnego było zarażonych.

onet

REKLAMA

Komentarze