REKLAMA

Jadwiga Emilewicz przemawiała na Jasnej Górze. Jest reakcja Episkopatu

Jadwiga Emilewicz przemawiała na Jasnej Górze. Jest reakcja Episkopatu

W niedziele 21 czerwca na Jasnej Górze podczas Mszy świętej minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Wygłosiła przemówienie w kaplicy przed obrazem Najświętszej Maryi Panny.

REKLAMA

Tydzień przed wyborami prezydenckimi podczas mszy z okazji Dnia Przedsiębiorcy w klasztorze ojców paulinów odprawiono mszę w ich intencji. Oprócz przedsiębiorców na jasnej górze pojawili się również politycy. Głos podczas uroczystości zabrała pani minister Jadwiga Emilewicz. Co odebrane zostało jako „czystej postaci agitacja wyborcza” Zwłaszcza że msza transmitowana była przez Telewizję Polską.

„Rozumiem doskonale tych, którzy poczuli się urażeni wystąpieniem o charakterze nieliturgicznym w kaplicy Matki Bożej” – powiedział w rozmowie z Interią rzecznik Jasnej Góry o. Samuel Pacholski

„Pod koniec czerwca zostanie wprowadzony nowy regulamin, który nie będzie pozwalał na takie sytuacje”. Rzecznik powiedział, że prace nad regulaminem trwają od maja.

„W innych miejscach, poza Kaplicą Cudownego Obrazu Matki Bożej, czyli np. na szczycie jasnogórskim osoby świeckie będą mogły przemawiać, ale w momentach wyraźnie oddzielonych od liturgii”

Kontrowersyjna agitacja wyborcza

Wystąpienie pani minister spotkało się ogromnym niezrozumieniem. Przede wszystkim dlatego że odbyło się dokładnie tydzień przed zaplanowanymi wyborami prezydenckimi. Do tego przemówienie miało miejsce podczas myszy świętej przed samym obrazem jasnogórskim. Takie zachowanie jest polityczną agitacją na jaką kościół nie powinien pozwalać.

W ostatnim czasie głośno komentowano inne wystąpienie na Jasnej Górze Biskupa Antoniego Długosza, o którym również pisaliśmy w Mediach Narodowych.

Źródła:Gazeta.pl

REKLAMA

Komentarze