REKLAMA

Tragiczne informacje. Cztery nowe ofiary koronawirusa w Polsce

Tragiczne informacje. Cztery nowe ofiary koronawirusa w Polsce

Dopiero co informowaliśmy o dwóch nowych zgonach, o których Ministerstwo Zdrowia poformowało wczoraj. Dzisiaj rano cztery ofiary.

Wczoraj wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o dwóch kolejnych przypadkach śmierci spodowoanej koronawirusem SARS-CoV-2. Dzisiaj rano dotarły do nas jeszcze tragiczniejsze wiadomości. Zmarły kolejne cztery osoby, które były zarażone koronawirusem. Co o nich wiemy? „Z przykrością informujemy o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie. Wszyscy pacjenci mieli współistniejące choroby”.

Te smutne informacje Ministerstwo Zdrowia tradycyjnie wrzuciło na swój profil na portalu Twitter. Opublikowano także najnowsze dane co do nowych przypadków zakażenia. Rano dowiedzieliśmy się o 43 nowych przypadkach. Koronawirusa zdiagnozowano u dziewięciu osób w województwie dolnośląskim, u ośmiu z śląskiego, sześciu z lubelskiego, pięciu z małopolskiego, czterech z podlaskiego, po trzech w województwach lubuskim, świętokrzyskim i wielkopolskim oraz po jednym nowym przypadku w województwach warmińsko-mazurskim i pomorskim. Łącznie zakażonych w Polsce jest 1905 osób, zmarło 26 osób.

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus: Wczoraj wieczorem w Polsce zmarły dwie kolejne osoby

Na świecie jest 724 tysiące chorych. Najwięcej przypadków jest w Stanach Zjednoczonych. Tam zakażonych jest około 143 tysięcy osób. W USA odnotowano ponad 2,5 tysiąca zgonów. Najwięcej ofiar śmiertelnych jest we Włoszech, gdzie umarło prawie 11 tysięcy osób, a prawie sto tysięcy jest chorych. Dramatyczna sytuacja ma miejsce także w Hiszpanii, gdzie zakażonych jest już ponad 80 tysięcy, a zmarło prawie 7 tysięcy. Wielu komentatorów twierdzi, że najgorsze jeszcze przed nami. Coraz realniejsza jest tragedia w Afryce, gdzie koronawirus dopiero się rozprzestrzenia. Przy tak rozpowszechnionym HIV/AIDS liczba zgonów może być olbrzymia.

REKLAMA

Komentarze