REKLAMA

Tomasz Rzymkowski o apokaliptycznej lewicy i praworządności [WIDEO]

Tomasz Rzymkowski o apokaliptycznej lewicy i praworządności [WIDEO]

Tomasz Rzymkowski, poseł Prawa i Sprawiedliwości, był gościem Mediów Narodowych. Mówił o apokaliptycznej lewicy i walce o praworządność.

REKLAMA

Tomasz Rzymkowski był gościem programu w telewizji internetowej Mediów Narodowych. W Mediach Narodowych pojawiają się społecznicy, naukowcy, pisarze, działacze narodowi, ale też politycy różnych opcji politycznych, które można oceniać mniej lub bardziej krytycznie. Tym razem gościem był polityk Prawa i Sprawiedliwości, w przeszłości związany z Ruchem Narodowym. Mówił on o zagrożeniu płynącym z pojawienia się w obecnej kadencji Sejmu polityków postkomunistycznych oraz tych reprezentujących tak zwaną „nową lewicę”.

Porównując obecną kadencję do poprzedniej, poseł Rzymkowski stwierdził: „Na pewno jest smutniej. Poprzednia kadencja była pozbawiona przynajmniej jawnych komunistów, teraz niestety wrócili do polskiego Sejmu komuniści”. Mówił tutaj o postkomunistach z przeszłością w PZPR. „Wolałbym nie patrzeć na wszelkiej maści towarzyszy z PZPR-u”. Za większe zagrożenie uznał jednak przedstawicieli tzw. nowej lewicy. Jaka lewica jest gorsza? „Zdecydowanie ta nowa lewica. Nie ma tego bagażu PZPR-owskiego, tego sowieckiego jarzma, kopiuje wszystkie rozwiązania z zachodu i oczywiście apeluje do młodego pokolenia”.

ZOBACZ TAKŻE: Kampania Krzysztofa Bosaka w tłusty czwartek. Pączki i podpisy

Chodziło tutaj głównie o polityków Partii Razem. Według posła PiS partia ta jednak działa też na własną niekorzyść postulując nowe, bardzo wysokie podatki czy „skomunalizowanie mienia prywatnego”. Rozmowa dotyczyła także „walki o praworządność”. Wielu komentatorów wytykało posłowi pewną hipokryzję, szczególnie ws. sprzeciwu wobec zakusów środowisk żydowskich. Wielu widzom Mediów Narodowych nie podoba się też fakt, że Tomasz Rzymkowski w 2015 r. wchodził do parlamentu jako polityk antysystemowy, a potem przeszedł do Prawa i Sprawiedliwości. Zachęcamy do wysłuchania rozmowy!

REKLAMA

Komentarze