REKLAMA

Terlecki:” Moja radość z powodu powrotu Gowina jest umiarkowana”

Terlecki:” Moja radość z powodu powrotu Gowina jest umiarkowana”

Rekonstrukcja rządu niesie ze sobą ogromne emocje. Przez wiele dni przedstawicielom Zjednoczonej Prawicy udawało się ukryć konkretne kadrowe roszady, a media zadowolić się musiały pochwyceniem strzępów informacji. Mamy już jednak pierwszy konkret. Jarosław Gowin zastąpi Jadwigę Emilewicz na stanowisku ministra rozwoju oraz wicepremiera. Zmiana ta może nieco zaskakiwać, gdyż wydawało się, iż po osławionej”wolcie” Gowina, lider Porozumienia został raz na zawsze skreślony w kontekście powrotu do rządu. Okazuje się, że najwyraźniej polityk zdążył już zadośćuczynić i odpokutować za swoje”przewinienia”. Szef klubu parlamentarnego Ryszard Terlecki nie jest jednak zadowolony z rzeczonego rozwiązania. Swój brak entuzjazmu okazał w rozmowie z jednym z dziennikarzy.

REKLAMA

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki okazał lekką dezaprobatę w kontekście powrotu Jarosława Gowina do rządu. Polityk wielokrotnie ostro krytykował lidera Porozumienia.

Terlecki”umiarkowanie zadowolony” z powrotu Jarosława Gowina

Ryszard Terlecki był pytany o powrót do rządu Zjednoczonej Prawicy Jarosława Gowina:- Moja radość z jego powrotu jest umiarkowana. Mieliśmy przykry epizod wiosną i mam nadzieję, że już się to nie powtórzy-zaakcentował Terlecki. Oczywiście odniósł się on do braku poparcia ze strony części polityków Porozumienia dla rządowego projektu głosowania korespondencyjnego, które miało się odbyć jeszcze w maju. Ostatecznie wybory prezydenckie zostały przełożone na 28 czerwca. Niektórzy z polityków Zjednoczonej Prawicy wciąż żywią żal do Gowina. Należy do nich m.in. Beata Szydło czy wspomniany Terlecki.

Wicemarszałek Sejmu był pytany także o rozmowy wewnątrz koalicyjne. Odpowiedział również na pogłoski, jakoby Solidarna Polska próbowała kreować się na lidera koalicji:-No… trzeba znać swoje miejsce w szeregu, takich możliwości nie ma, przynajmniej przez najbliższe lata-zaznaczył.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości był pytany o domniemaną możliwość koalicji PIS-u z Polskim Stronnictwem Ludowym. Niedawno media obiegła plotka, wedle której premier Mateusz Morawiecki miał złożyć ludowcom intratną propozycję. Spekulacje uciął jednak Terlecki:- Obecnie nie prowadzimy podobnych rozmów-odparł krótko.

Gazeta.pl

Czytaj także: Gowin wróci do rządu!

Czytaj także: Ziemkiewicz bije w PIS

Zobacz także: Braun: Pod pretekstem zakazu uboju, ubija się polski eksport

Oglądaj na kanale”Media Narodowe”

REKLAMA

Komentarze