REKLAMA

Szokujące dane: Niemcy nie deportują imigrantów, którym odmówiono azylu

Szokujące dane: Niemcy nie deportują imigrantów, którym odmówiono azylu

Szokujące dane dotyczące imigrantów w Niemczech opublikował Urząd ds. Migracji (BAMF). Z podanych informacji wynika, że aż 3/4 imigrantów, którym odmówiono azylu nadal pozostają w Niemczech.

REKLAMA

Imigranci, którzy nie dostali pozwolenia na pobyt mają status „tolerowanych” – informuje na Twitterze Adam Gwiazda.

https://twitter.com/delestoile/status/1099728656933507072

Jak podaje Gwiazda w 2018 roku Niemcy miało opuścić 235 957 osób, z czego aż 180 124 jest tolerowanych w tym 74 281 z braku dokumentów, a 70 569 „z innych powodów”.

Czytaj także: Niemcy: Imigranci będą mieli więcej pieniędzy

Co kryje się za „innymi powodami”? Jak tłumaczy Gwiazda – służby prawdopodobnie nie mogą odnaleźć imigrantów. I zapewne nikt ich nie szuka – dodaje.

Napływ coraz to nowych imigrantów ułatwia niemieckie prawo. W Niemczech imigranci nadal nie będą karani za nieprawidłowe informacje, które napiszą podczas ubiegania się o azyl. Co to tak naprawdę oznacza? Azylanci mogą zatem nadal bezkarnie ukrywać wiek i narodowość.

Niemcy mają również kłopoty w służbach państwowych. Tragiczna sytuacja jest m.in. w Akademii Policyjnej, gdzie na 2500 studentów około 40 procent ma pochodzenie migracyjne.

Policjanci tłumaczą, że wielu studentów szkoły policyjnej ma podstawowe problemy językowe, które są związane m.in. z pisownią, interpunkcją czy pisaniem tekstów.

Akademia Policyjna w Berlinie została zmuszona do zatrudnienia pracownika socjalnego, który będzie opiekował się studentami z „problemami”.

twitter/medianarodowe
REKLAMA

Komentarze