REKLAMA

Szok! Liroy popiera… kandydata Koalicji Obywatelskiej

Szok! Liroy popiera… kandydata Koalicji Obywatelskiej

Wyszło szydło z worka? To prawdziwy obraz upadku. Piotr Liroy-Marzec poparł w wyborach kandydata Koalicji Obywatelskiej, Tadeusza Rossa.

Podczas konferencji prasowej w Sejmie Piotr Liroy-Marzec poparł Tadeusza Rossa, kandydata Koalicji Obywatelskiej. Tadeusz Ross to satyryk, piosenkarz i aktor, znany między innymi z serialu „Klan”. Od lat związany z Platformą Obywatelską. Był posłem w latach 2007-2011, europosłem VII kadencji, ponieważ w 2013 roku zastąpił Rafała Trzaskowskiego, a także radnym Warszawy.

Komitet Liroya „Skuteczni”, mimo próby destabilizacji Konfederacji i hucznych zapowiedzi, zdołał zarejestrować się tylko w kilku okręgach. Lista „Skutecznych” nie pojawi się też w okręgu 19, obejmującym Warszawę. To z warszawskiej listy Koalicji Obywatelskiej startuje Tadeusz Ross. Jest 35. na liście. Decyzja Liroya wywołała spory szok na portalach społecznościowych.

ZOBACZ TAKŻE: Konfederacja idzie w górę! Rośnie panika w PiS i TVP?

Liroy próbował przekonywać, że popiera „człowieka, nie partię”. Mimo wszystko to kolejny przykład rozmieniania się na drobne przez dotychczasowych „antysystemowców”. Paweł Kukiz startuje z list Polskiego Stronnictwa Ludowego, Liroy popiera polityka od lat związanego z Platformą Obywatelską. Pozostaje więc jeden komitet, który nie idzie na układy z PiS, PO, SLD czy PSL.

REKLAMA

Komentarze