REKLAMA

Syn Żołnierza Wyklętego pozywa państwo polskie – chce miliona zł zadośćuczynienia

Syn Żołnierza Wyklętego pozywa państwo polskie – chce miliona zł zadośćuczynienia

Syn Żołnierza Wyklętego mjr. Józefa Kurasia „Ognia” pozywa państwo polskie za krzywdy wyrządzone jego rodzinie przez system totalitarny. Domaga się przy tym zadośćuczynienia w kwocie miliona złotych.

REKLAMA

Syn Józefa Kurasia domaga się jednego miliona zł zadośćuczynienia za krzywdy wyrządzone prze polskie organy ścigania na skutek represjonowania, w związku z podejmowaniem przez niego działalności na rzecz niepodległości Polski – powiedział sędzia Bogdan Kijak.

Syna Żołnierza Wyklętego reprezentuje radca prawny Anna Bufnal. Powiedziała, że żądania są jak najbardziej uzasadnione, a sprawa nie uległa przedawnieniu. Bez wahania roszczenia należą się panu Zbigniewowi Kurasiowi. Wierzymy również, że jego sprawa spotka się z właściwym orzeczeniem wymiaru sprawiedliwości.

To kolejna osoba, która walczy o dobre imię swojego ojca i chce zadośćuczynienia za winy wyrządzone przeciwko rodzinie. Kilka miesięcy temu pisaliśmy o Jacku Stykowskim. W programie Mediów Narodowych odniósł się on do wszystkich, którzy zakłamują historię. Ja podejrzewam, że to jest robione celowo, w jakimś celu – politycznym czy finansowym.

Józef Kuraś, ps. „Orzeł”, „Ogień” – żołnierz Wojska Polskiego i Armii Krajowej, major Batalionów Chłopskich i UB, partyzant na Podhalu w czasie II wojny światowej, jeden z dowódców oddziałów podziemia antykomunistycznego.

radiomaryja.pl/medianarodowe


REKLAMA

Komentarze