REKLAMA

Stralcov-Karwacki: Stalin też wprowadził kompromis aborcyjny

Stralcov-Karwacki: Stalin też wprowadził kompromis aborcyjny

– Polska jest latarnią dla innych krajów Europy środkowej – ocenił białoruski opozycjonista, wicelider Białoruskiego Frontu Narodowego Aleksander Stralcov-Karwacki w wystąpieniu podczas IV Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego w Warszawie i zaapelował o włożenie wszelkich wysiłków w celu wprowadzenia w naszym kraju pełnej prawnej ochrony życia.

– Polska ma oczywiście bardzo dobre prawo, znaczy w sensie – w porównaniu do innych krajów. Bardzo dobre prawo, ale z innej strony można porównać je z prawem stalinowskim. Bo Stalin też wprowadził kompromis aborcyjny – powiedział. Przypomniał, że w Związku Sowieckim od czasów Lenina było dostępne dzieciobójstwo prenatalne na życzenie, ale Józef Stalin jeszcze przez II wojną światową wprowadził tzw. kompromis aborcyjny.

Brak obrazka

Białoruski polityk ocenił, że polskie prawo w zakresie ochrony życia może być lepsze. – Może być lepsze i tu trzeba wziąć pod uwagę, że Polska jest latarnią dla innych krajów Europy środkowej – podkreślił. – Przy okazji na przykład dyskusji o ochronie życia od poczęcia w Polsce, też te dyskusje pojawiły się i na Litwie i na Białorusi i wszędzie to miało swój oddźwięk taki, że to są sprawy ważne – zauważył.

Jego zdaniem trzeba włożyć wszelkie wysiłki, aby prawo w Polsce było lepsze, bo będzie to promieniować na inne kraje naszego regionu.

REKLAMA

źródło:

Prawapolityka.pl
Polub fanpage Prawapolityka.pl na Facebooku
REKLAMA

Komentarze