Stralcov-Karwacki: Stalin też wprowadził kompromis aborcyjny

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Piotr Babisz

– Polska jest latarnią dla innych krajów Europy środkowej – ocenił białoruski opozycjonista, wicelider Białoruskiego Frontu Narodowego Aleksander Stralcov-Karwacki w wystąpieniu podczas IV Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego w Warszawie i zaapelował o włożenie wszelkich wysiłków w celu wprowadzenia w naszym kraju pełnej prawnej ochrony życia.

– Polska ma oczywiście bardzo dobre prawo, znaczy w sensie – w porównaniu do innych krajów. Bardzo dobre prawo, ale z innej strony można porównać je z prawem stalinowskim. Bo Stalin też wprowadził kompromis aborcyjny – powiedział. Przypomniał, że w Związku Sowieckim od czasów Lenina było dostępne dzieciobójstwo prenatalne na życzenie, ale Józef Stalin jeszcze przez II wojną światową wprowadził tzw. kompromis aborcyjny.

Białoruski polityk ocenił, że polskie prawo w zakresie ochrony życia może być lepsze. – Może być lepsze i tu trzeba wziąć pod uwagę, że Polska jest latarnią dla innych krajów Europy środkowej – podkreślił. – Przy okazji na przykład dyskusji o ochronie życia od poczęcia w Polsce, też te dyskusje pojawiły się i na Litwie i na Białorusi i wszędzie to miało swój oddźwięk taki, że to są sprawy ważne – zauważył.

Jego zdaniem trzeba włożyć wszelkie wysiłki, aby prawo w Polsce było lepsze, bo będzie to promieniować na inne kraje naszego regionu.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY