REKLAMA

Strajk przedsiębiorców. Winnicki: „Nowe restrykcje to absurd” [WIDEO]

Strajk przedsiębiorców. Winnicki: „Nowe restrykcje to absurd” [WIDEO]

1 kwietnia gościem Mediów Narodowych był Robert Winnicki, poseł Konfederacji i prezes Ruchu Narodowego. Mówił o przedsiębiorcach i restrykcjach.

REKLAMA

Jakiś czas temu gościem Mediów Narodowych był jeden z liderów Konfederacji oraz prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki. Rozmowa dotyczyła oczywiście bieżącej sytuacji politycznej i gospodarczej, strajku przedsiębiorców i nowych restrykcji związanych z panującą pandemią koronawirusa. Robert Winnicki krytykował funkcjonowanie systemu głosowania zdalnego w Sejmie. „Nie to jest jednak najważniejsze”. Skrytykował rozwiązania rządu, które miały pomóc polskim przedsiębiorcom i pracownikom. Nazywa tzw. Tarczę Antykryzysową „tarczą biurokratyczną”.

„Potrzebujemy rozwiązań, które nie będą wymagały od przedsiębiorcy żeby on pisał wniosek, czekał na decyzję, składał papiery. Potrzebujemy automatyzmu działań. Potrzebujemy powszechności tych działań. Po to żeby gospodarka już teraz to odczuła” – apelował Winnicki. Mówił też o dwóch zasadniejszych problemach. „Pierwszy problem to jest jak sobie radzić z tą epidemią. Mimo, że wszyscy widzimy jak minister Szumowski dwoi się i troi, nie jestem przekonany i mam coraz więcej wątpliwości czy rząd przyjmuje dobrą strategię”.

ZOBACZ TAKŻE: Już 65 ofiar śmiertelnych! Dzisiaj aż 8! Mamy już 3266 zakażonych osób

Drugim działaniem jest przeciwdziałanie zapaści gospodarczej. „Już na koniec poprzedniego miesiąca byli zwalniani ludzie”. Przekonywał, że taka sytuacja może dotyczyć setek tysięcy polskich pracowników. Winnicki zauważył, że nie ma żadnego planu na funkcjonowanie gospodarki, kiedy epidemia będzie trwała, a mówi się przecież że będzie trwała jeszcze przez szereg tygodni. Podkreślał, że Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta, próbuje uzyskać odpowiedzi na takie pytania. Zachęcamy do wysłuchania całości tej półgodzinnej rozmowy.

REKLAMA

Komentarze