REKLAMA

Już 65 ofiar śmiertelnych! Dzisiaj aż 8! Mamy już 3266 zakażonych osób

Już 65 ofiar śmiertelnych! Dzisiaj aż 8! Mamy już 3266 zakażonych osób

Tylko dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało już o ośmiu nowych ofiarach śmiertelnych. Od rana przybyło kolejnych 117 zakażonych koronawirusem.

Ministerstwo Zdrowia podaje aktualne dane o ofiarach śmiertelnych i liczbie zakażonych rano, popołudniu i wieczorem. Rano dowiedzieliśmy się o dwóch kolejnych ofiarach śmiertelnych i 203 przypadkach zakażenia się koronawirusem. W ostatnim raporcie czytamy o 117 następnych zachorowaniach i niestety aż sześciu kolejnych ofiarach śmiertelnych. To bardzo złe informacje. Domyślamy się, że jesteście państwo już bardzo zmęczeni pojawiającymi się informacjami o koronawirusie oraz narodową kwarantanną, ale niestety na naszych oczach potwierdzają się przypuszczenia, że choroba w Polsce dopiero się rozwija.

Co wiemy o kolejnych przypadkach zakażenia? „Potwierdzone przypadki dotyczą: 37 osób z woj. mazowieckiego, 27 osób z woj. dolnośląskiego, 23 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. opolskiego”. Dodano jeszcze informacje o pięciu przypadkach w województwie śląskim. Co z kolei dowiadujemy się na temat ofiar śmiertelnych? Oczywiście standardowo już o tym, że „wszystkie osoby miały choroby współistniejące”. Trudno jednak przecież znaleźć w pełni zdrową starszą osobę.

ZOBACZ TAKŻE: Jest wyrok! „Załamaliśmy prawo” UE, bo nie chcieliśmy imigrantów!

„Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci sześciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach, 87-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 82-letni mężczyzna ze szpitala w Lublinie, 80-letnia kobieta ze szpitala w Grudziądzu i 84-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące” – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Na całym świecie zakażonych jest już ponad milion osób, zmarło ponad 55 tysięcy, a wyzdrowiało ponad 221 tysięcy. Najwięcej zarażonych jest w USA, a ofiar śmiertelnych we Włoszech.

REKLAMA

Komentarze