REKLAMA

Strajk nauczycieli zawieszony do września: Panie Premierze czekamy na rozwiązanie problemu

Strajk nauczycieli zawieszony do września: Panie Premierze czekamy na rozwiązanie problemu

Od soboty strajk nauczycieli zostanie zawieszony do września. Szef ZNP Sławomir Broniarz poinformował o tym podczas zwołanej konferencji prasowej. Zaapelował do Premiera o jak najszybsze rozwiązanie zarobkowych problemów nauczycieli.

Podczas zwołanej na godzinę 13:00 konferencji Broniarz poinformował, że że organizowany od 8 kwietnia strajk nauczycieli nie złoży broni i nie przystąpi do fasadowych rozmów z rządem. Zarzucił Morawieckiemu pogardę do nich jak do lekarzy czy niepełnosprawnych.

REKLAMA

Znany aktor przeciw roszczeniom żydowskim: „Jestem patriotom i jestem przeciw ustawie 447”

Broniarz podkreślał, że nauczyciele pokazali jedność, której nie zagroziły działania rządu. Podziękował też za wsparcie rodziców i uczniów, którzy rozumieją konieczność budowania autonomicznej, nowoczesnej szkoły.

„W porozumieniu z uczniami, w porozumieniu z rodzicami podjęliśmy decyzję o zawieszeniu strajku, by zapewnić warunki uczniom do zakończenia nauki. (…)Powtarzam, zawieszamy, ale nie kończymy tego strajku” – informował szef ZNP.

https://twitter.com/tvp_info/status/1121374189569609728

Nauczyciele dają premierowi czas do września na rozwiązanie problemu nauczycielskich wynagrodzeń. Ale, jak podkreślił Broniarz, nauczyciele żądają też ograniczenia biurokracji,  odchudzenia podstaw programowych, zwiększenia nakładów na edukację.

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447 przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK

tvp.info

REKLAMA

Komentarze