Strajk nauczycieli zawieszony do września: Panie Premierze czekamy na rozwiązanie problemu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. screenshot TVP INFO

Od soboty strajk nauczycieli zostanie zawieszony do września. Szef ZNP Sławomir Broniarz poinformował o tym podczas zwołanej konferencji prasowej. Zaapelował do Premiera o jak najszybsze rozwiązanie zarobkowych problemów nauczycieli.

Podczas zwołanej na godzinę 13:00 konferencji Broniarz poinformował, że że organizowany od 8 kwietnia strajk nauczycieli nie złoży broni i nie przystąpi do fasadowych rozmów z rządem. Zarzucił Morawieckiemu pogardę do nich jak do lekarzy czy niepełnosprawnych.

Znany aktor przeciw roszczeniom żydowskim: „Jestem patriotom i jestem przeciw ustawie 447”

Broniarz podkreślał, że nauczyciele pokazali jedność, której nie zagroziły działania rządu. Podziękował też za wsparcie rodziców i uczniów, którzy rozumieją konieczność budowania autonomicznej, nowoczesnej szkoły.

“W porozumieniu z uczniami, w porozumieniu z rodzicami podjęliśmy decyzję o zawieszeniu strajku, by zapewnić warunki uczniom do zakończenia nauki. (…)Powtarzam, zawieszamy, ale nie kończymy tego strajku” – informował szef ZNP.

Nauczyciele dają premierowi czas do września na rozwiązanie problemu nauczycielskich wynagrodzeń. Ale, jak podkreślił Broniarz, nauczyciele żądają też ograniczenia biurokracji,  odchudzenia podstaw programowych, zwiększenia nakładów na edukację.

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447 przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK

tvp.info

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY