REKLAMA

Sośnierz zaaplikuje europosłom lekcję historii! „Raport Witolda” w wersji angielskiej trafił do skrzynek  eurodeputowanych

Sośnierz zaaplikuje europosłom lekcję historii! „Raport Witolda” w wersji angielskiej trafił do skrzynek eurodeputowanych

W ramach akcji „Rotmistrz Pilecki – bohater niezwyciężony”, Dobromir Sośnierz wysłał wszystkim eurodeputowanym spoza Polski angielską wersję „Raportu Witolda”. Polityk z partii KORWiN organizuje również konferencję w Brukseli, która poświęcona będzie misji rtm. Witolda Pileckiego w niemieckim obozie śmierci.

„Raport Witolda” w liczbie ponad 20000 egzemplarzy trafił do polskich bibliotek oraz do naszych rodaków na Litwie, Ukrainie, Białorusi, w Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Belgii i Luksemburgu. Wersje anglojęzyczną otrzymają posłowie PE spoza Polski oraz (w liczbie 500 egzemplarzy) dziennikarze na całym świecie. Za wydanie niekomercyjne odpowiada Wydawnictwo APOSTOLICUM, Studium Polski Podziemnej w Londynie oraz Fundacja „Gdzie”.

Brak obrazka

„W ramach akcji „Rotmistrz Pilecki – bohater niezwyciężony” dostarczyliśmy do skrzynek wszystkich posłów spoza Polski angielską wersję „Raport Witolda” dostarczoną mi przez Fundację „Gdzie” i przywiezioną przeze mnie do Brukseli” – pisze Sośnierz na Facebooku.

„Mam nadzieję, że po tej lekturze jeden z drugim zakrztusi się przy kolejnej próbie wypowiedzenia frazy „polskie obozy śmierci” – dodaje.

REKLAMA

W ramach akcji „Rotmistrz Pilecki — bohater niezwyciężony” dostarczyliśmy do skrzynek wszystkich posłów spoza Polski…

Opublikowany przez Dobromir Sośnierz Wtorek, 2 kwietnia 2019

Czytaj również: Izrael atakuje Polskę – „Były polskie obozy śmierci i żadne prawo tego nie zmieni”

Sośnierz organizuje również konferencję w Brukseli (8 kwietnia) poświęconą misji naszego bohatera w niemieckim obozie w Auschwitz. Wezmą w niej udział m.in. koordynator projektu „Rotmistrz Pilecki – bohater niezwyciężony” Małgorzata Kupiszewska oraz dr Krzysztof Tracki, autor książki „Młodość Witolda Pileckiego”.

REKLAMA

Źródło: DoRzeczy

REKLAMA

Komentarze