Sośnierz zaaplikuje europosłom lekcję historii! “Raport Witolda” w wersji angielskiej trafił do skrzynek eurodeputowanych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W ramach akcji “Rotmistrz Pilecki – bohater niezwyciężony”, Dobromir Sośnierz wysłał wszystkim eurodeputowanym spoza Polski angielską wersję “Raportu Witolda”. Polityk z partii KORWiN organizuje również konferencję w Brukseli, która poświęcona będzie misji rtm. Witolda Pileckiego w niemieckim obozie śmierci.

“Raport Witolda” w liczbie ponad 20000 egzemplarzy trafił do polskich bibliotek oraz do naszych rodaków na Litwie, Ukrainie, Białorusi, w Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Belgii i Luksemburgu. Wersje anglojęzyczną otrzymają posłowie PE spoza Polski oraz (w liczbie 500 egzemplarzy) dziennikarze na całym świecie. Za wydanie niekomercyjne odpowiada Wydawnictwo APOSTOLICUM, Studium Polski Podziemnej w Londynie oraz Fundacja “Gdzie”.

“W ramach akcji “Rotmistrz Pilecki – bohater niezwyciężony” dostarczyliśmy do skrzynek wszystkich posłów spoza Polski angielską wersję “Raport Witolda” dostarczoną mi przez Fundację “Gdzie” i przywiezioną przeze mnie do Brukseli” – pisze Sośnierz na Facebooku.

“Mam nadzieję, że po tej lekturze jeden z drugim zakrztusi się przy kolejnej próbie wypowiedzenia frazy “polskie obozy śmierci” – dodaje.

https://www.facebook.com/dobromir.sosnierz/posts/1690144011284141

Czytaj również: Izrael atakuje Polskę – „Były polskie obozy śmierci i żadne prawo tego nie zmieni”

Sośnierz organizuje również konferencję w Brukseli (8 kwietnia) poświęconą misji naszego bohatera w niemieckim obozie w Auschwitz. Wezmą w niej udział m.in. koordynator projektu “Rotmistrz Pilecki – bohater niezwyciężony” Małgorzata Kupiszewska oraz dr Krzysztof Tracki, autor książki “Młodość Witolda Pileckiego”.

Źródło: DoRzeczy

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY