REKLAMA

Sondaż poparcia dla rządu. W CBOS 44% Polaków popiera rząd

Sondaż poparcia dla rządu. W CBOS 44% Polaków popiera rząd

W sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej nt. poparcia dla rządu dowiadujemy się, że 53% Polaków dobrze ocenia działania rządu, a 44% popiera rząd.

REKLAMA

Rząd popiera 44% Polaków. To wzrost o dwa punkty procentowe w porównaniu z ostatnim tego rodzaju badaniem. Także o dwa punkty procentowe więcej mamy dzisiaj przeciwników rządu. Zdeklarowanych opozycjonistów jest na tę chwilę 29%. Niezdecydowanych jest 23%. Liczba niezdecydowanych zmalała o cztery, co jasno pokazuje, że przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi rośnie polaryzacja.

Nie zmieniła się liczba Polaków dobrze oceniające działania gabinetu Mateusza Morawieckiego. Takiej odpowiedzi udzieliła ponad połowa ankietowanych, bo aż 53%. Negatywnie do działań rządu odnosi się 32% badanych, co stanowi wzrost o jeden punkt procentowy w porównaniu z wrześniowym badaniem. Neutralnymi w opinii do rządu jest 15% naszych rodaków.

ZOBACZ TAKŻE: Konfederacja idzie w górę! Rośnie panika w PiS i TVP?

Opinie CBOS, zazwyczaj bardzo łaskawe dla rządzących, szczególnie pod rządami Prawa i Sprawiedliwości, należy oczywiście traktować z pewnym dystansem. Ankieta została przeprowadzona w dniach 12-19 września i dopiero teraz zostały opublikowane wyniki. Przypomnijmy, że badanie miało miejsce jeszcze przed aferą z Marianem Banasiem. W badaniu uczestniczyło 990 Polaków.

REKLAMA

Komentarze