REKLAMA

Sondaż poparcia dla rządu. W CBOS 44% Polaków popiera rząd

Sondaż poparcia dla rządu. W CBOS 44% Polaków popiera rząd

W sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej nt. poparcia dla rządu dowiadujemy się, że 53% Polaków dobrze ocenia działania rządu, a 44% popiera rząd.

Rząd popiera 44% Polaków. To wzrost o dwa punkty procentowe w porównaniu z ostatnim tego rodzaju badaniem. Także o dwa punkty procentowe więcej mamy dzisiaj przeciwników rządu. Zdeklarowanych opozycjonistów jest na tę chwilę 29%. Niezdecydowanych jest 23%. Liczba niezdecydowanych zmalała o cztery, co jasno pokazuje, że przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi rośnie polaryzacja.

Brak obrazka

Nie zmieniła się liczba Polaków dobrze oceniające działania gabinetu Mateusza Morawieckiego. Takiej odpowiedzi udzieliła ponad połowa ankietowanych, bo aż 53%. Negatywnie do działań rządu odnosi się 32% badanych, co stanowi wzrost o jeden punkt procentowy w porównaniu z wrześniowym badaniem. Neutralnymi w opinii do rządu jest 15% naszych rodaków.

ZOBACZ TAKŻE: Konfederacja idzie w górę! Rośnie panika w PiS i TVP?

Opinie CBOS, zazwyczaj bardzo łaskawe dla rządzących, szczególnie pod rządami Prawa i Sprawiedliwości, należy oczywiście traktować z pewnym dystansem. Ankieta została przeprowadzona w dniach 12-19 września i dopiero teraz zostały opublikowane wyniki. Przypomnijmy, że badanie miało miejsce jeszcze przed aferą z Marianem Banasiem. W badaniu uczestniczyło 990 Polaków.

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze