REKLAMA

[SONDAŻ] Dobry wynik Bosaka w sondażu prezydenckim dla „Rzepy”

[SONDAŻ] Dobry wynik Bosaka w sondażu prezydenckim dla „Rzepy”

Kolejny dobry sondaż prezydencki dla Krzysztofa Bosaka. W sondażu dla „Rzeczpospolitej” ma 5,1% poparcia. Pompowany Hołownia 5,7%.

REKLAMA

Krzysztof Bosak nie został jeszcze kandydatem na prezydenta Konfederacji. Chociaż zdobył on największe poparcie, wszystko rozstrzygnie się na zjeździe elektorów 18 stycznia. Chłodna analiza sytuacji politycznej mówi, że Konfederacja powinna wybrać właśnie Krzysztofa Bosaka. Jest on, obok Janusza Korwin-Mikkego, najbardziej rozpoznawalnym politykiem Konfederacji, ale ma mniejszy elektorat negatywny. Także sondaże dają nadzieje na niezły wynik i to mimo braku kampanii.

W kolejnym sondażu prezydenckim, tym razem dla dziennika „Rzeczpospolita”, Bosak otrzymuje dobre poparcie. Pierwsze miejsce w sondażu pracowni IBRiS zajmuje oczywiście obecnie urzędujący prezydent naszego kraju, Andrzej Duda. Może on liczyć na 44% głosujących. Druga jest kandydatka Koalicji Obywatelskiej, Małgorzata Kidawa-Błońska. Ma ona poparcie 23,3% badanych. To naprawdę niedużo jak na reprezentantkę całej Koalicji Obywatelskiej. Dalej jest Władysław Kosiniak-Kamysz, kreowany przez wiele mediów jako „centrowa” alternatywa dla POPiS-u. Ma on 7%.

ZOBACZ TAKŻE: Skandal! Rosjanie: „polski rząd musi przeprosić Żydów i cały świat”

Na Roberta Biedronia głos oddać chce tylko 6,6% badanych. Nawet jak na skompromitowanego polityka to wynik bardzo mizerny – sondażowe poparcie dla obozu politycznego, który reprezentuje, jest dwa razy wyższe. Czy lewica dobrze wybrała? Pompowany przez liberalne media, mający wsparcie wielu dziennikarzy Szymon Hołownia ma tylko 5,7% poparcia. Jak widać, kilku kandydatów będzie walczyło o bardzo podobny, wielkomiejski i liberalny elektorat. Może to być szansa dla Krzysztofa Bosaka, który w sondażu ma poparcie 5,1%.

REKLAMA

Komentarze