REKLAMA

„Rz”: Śluby LGBT z błogosławieństwem państwa. PiS otwiera kolejną furtkę?

„Rz”: Śluby LGBT z błogosławieństwem państwa. PiS otwiera kolejną furtkę?

PiS otwiera kolejną furtkę dla środowiska LGBT? Okazuje się, że MSWiA zarejestrowało kościół, w którym można zawrzeć małżeństwa jednopłciowe.

„Wierzymy w to, że nauka jest elementem, który musimy uznawać w naszej doktrynie. Nauka nie odrzuca kwestii zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, choć nie jest w stanie tego potwierdzić. Za to mówi wyraźnie, że istnieje coś takiego, jak tożsamość seksualna. Nie możemy oszukiwać rzeczywistości” – tłumaczy „ksiądz” Tomasz Puchalski z Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce.

REKLAMA

Rzeczpospolita podaje, że MSWiA zarejestrowało Reformowany Kościół Katolicki, który jest „prawdopodobnie jedyną denominacją chrześcijańską, błogosławiącą małżeństwa jednopłciowe”. Duchowni z kościoła odprawiają m.in. msze przed marszami równości w Poznaniu czy Zielonej Górze.

„Punktem wyjścia jest dla nas chrześcijańska nauka o Trójcy Świętej. Mówi ona, że istnieje jeden Bóg w trzech osobach. Każda jest inna, ale dzielą ze sobą bóstwo. Jeśli jako ludzie jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga, to jesteśmy tak jak on osobami. Istnieje więc jedna ludzkość, która składa się z wielu osób, które są sobie równe, tak jak osoby w Trójcy Świętej. Nie możemy nikogo dyskryminować, bo ma inną tożsamość” – dodaje Puchalski.

Tymczasem powstał obywatelski projekt zakazu parad równości. Fundacja Życie i Rodzina informuje, że wkrótce rozpocznie się zbiórka podpisów: „Ten obywatelski projekt chroni polską rodzinę”. „Stop LGBT” to projekt, pod którym zacznie się niedługo zbiórka podpisów – do utworzenia komitetu potrzeba tysiąca podpisów, natomiast do wniesieniu projektu aż 100 tysięcy.

ZOBACZ TAKŻE: OSTRO! Godek: „Chcemy zakazać parad LGBT w Polsce” [WIDEO]

REKLAMA

Komentarze