REKLAMA

Robert Winnicki o Ruchu Narodowym w Konfederacji: „przypomina klasyczną Endecję z lat 30-tych” [WIDEO]

Robert Winnicki o Ruchu Narodowym w Konfederacji: „przypomina klasyczną Endecję z lat 30-tych” [WIDEO]

Gościem Marcina Masnego w Mediach Narodowych był poseł Konfederacji Robert Winnicki. Tematem rozmowy były tematy związane ze środowiskiem narodowym, Marszem Niepodległości oraz drogą jaką te środowisko przeszło.

REKLAMA

Winnicki jako pierwszy sukces środowiska narodowego, wymienił Marsz Niepodległości z 2010 roku: ” W tym okresie, na Marsz Niepodległości przyszło tysiące osób, wcześniej było ich zaledwie kilkaset”. W 2010 roku w skład Marszu Niepodległosci wchodziły dwie organizacje: Młodzież Wszechpolska oraz Obóz Narodowo Radykalny. Poseł zwrócił uwagę na fakt, że w lipcu 2010 roku, osobiście odciął zależność pomiędzy Młodzieżą Wszechpolską, a Romanem Giertychem: -” Prezesem MW byłem od 2009 roku, aż rok czasu zajęło mi odcinanie pępowiny pomiędzy MW a Romanem Giertychem”. Polityk stwierdził, że to on miał decydujący głos w sprawie wystartowania w wyborach w tamtejszym czasie. Podczas gdy Przemysław Holocher, prezes ONR, ogłosił chęć wystartowania w wyborach to właśnie Winnicki miał zablokować ten ruch. „Blokuję ten ruch, środowisko nie jest jeszcze gotowe, przegralibyśmy już na etapie rejestracji list” – Przypomniał Winnicki.

Zobacz także: W Serbii po zakończonych wyborach, przywrócono obostrzenia. Ludność manifestuje swoje niezadowolenie, trwają zamieszki! [WIDEO]

Dalsze potyczki Ruchu Narodowego

W 2015 roku środowisko narodowców, spora jego część, zasiliła struktury Kukiz15. „Ruch Narodowy miał w tamtym czasie wypracowany skromny, ale wyrazisty potenciał. Byliśmy atrakcyjni zarówno dla Kukiz15 jak i dla partii Korwin. Ruch Narodowy podjął się współpracy z partią Pawła Kukiza z powodów wizerunkowych. Jak twierdzi Winnicki, środowisko Korwina było zbyt „wyraziste”. Poseł nie widział szans na wejście do sejmu w sojuszu z partią Korwin. Zmieniło się to jednak już w 2019 roku, środowisko Ruchu Narodowego oraz środowisko skupione wokół Korwina-Mikke, zjednoczyło się tworząc Konfederację. W ostatnim czasie widać próby „rozmontowywania” Konfederacji przez służby, które od środka starają się polaryzować elektorat, wiedząc o słabym punkcie, jakim jest różnica pomiędzy narodowcami a wolnościowcami. Sam prezes Korwin stwierdził, że Konfederacja nie ma dużych szans na przetrwanie. Mimo, że cel mają podobny, to różnić ma ich sposób realizacji tego celu. Warto w tym momencie przypomnieć hasło, które miało łączyć oba środowiska: „Osobno maszerować, razem uderzać!”. Całość wywiadu, znajduje się poniżej.

REKLAMA

Komentarze