REKLAMA

Rekordowe wydatki Niemców na imigrantów. Ponad 23 mld euro stracone

Rekordowe wydatki Niemców na imigrantów. Ponad 23 mld euro stracone

Rząd federalny Niemiec podzielił się z budżetem na 2019 rok. W wydatkach socjalnych uwzględniono koszta utrzymania z niemieckich podatków rzeszę imigrantów. Kraje związkowe domagają się jeszcze większego zaangażowania w utrzymywanie imigrantów, które mają problemy z wydatkami socjalnymi.

REKLAMA

Za rok 2019 roku w budżecie federalnym Niemiec zawarto kwotę 23,1 mld euro jako kwotę na utrzymanie socjalne imigrantów i walkę z przyczynami uchodźców. Jest to nieznacznie więcej za poprzedni rok rozliczeniowy tj. w 2018 roku kwota tych wydatków wynosiła 23 mld euro. Jest to jak dotychczas najwyższa kwota na tego typu socjalne wydatki.

Zobacz także: Pralnia pieniędzy w państwowym banku? BOŚ z postawionymi zarzutami

Od 2017 roku idzie zauważyć wznoszący trend wydatków na tzw. uchodźców. Budżet federalny wówczas wynosił 21 mld euro przekazanych na socjalne utrzymanie imigrantów, gdzie już w następnym roku kwota ta urosła o 2 mld euro. W zakres tego budżetu wchodziło: 8,2 mld na walkę z przyczynami ucieczki, 4,9 mld przeznaczono na świadczenia socjalne, 2,8 mld euro wydano na próbę integracji imigrantów oraz 0,8 mld wydano na zakwaterowanie i azyl imigrantów. Pozostałe 6,3 mld euro podzielono pomiędzy kraje związkowe i gminy na dodatkowe wydatki. Warto zaznaczyć, iż od 2016 roku wydano dotychczas ponad 80 mld euro.

https://twitter.com/delestoile/status/1265268611486224385

Z raportu, którego Gabinet Federalny ujawni oficjalnie w środę można wyczytać, iż władze krajów związkowych nie radzą sobie z imigrantami i żądają od władz federalnych większych funduszy – „Niektóre kraje wskazują na niewystarczający udział rządu federalnego w wydatkach związanych z uchodźcami oraz integracją krajów związkowych, a w niektórych przypadkach podnoszą dalsze wymagania wobec rządu federalnego” – podaje niemiecki portal „Epoch Times” zauważając, iż rząd Niemiec odrzuca te skargi.

epochtimes.de

REKLAMA

Komentarze