REKLAMA

Rakowski: Więźniowie z Turcji mają uzyskać amnestie i ruszyć na kraje Europy [WIDEO]

Rakowski: Więźniowie z Turcji mają uzyskać amnestie i ruszyć na kraje Europy [WIDEO]

Gościem Mediów Narodowych był Paweł Rakowski – o źródłach konfliktu na Bliskim Wschodzie i nadchodzącym kryzysie imigracyjnym.

Gość MN jest także przewodnikiem chrześcijańskim w Libanie – jak podkreśla, na pielgrzymki jeździ coraz więcej Polaków. „W Libanie silne są więzy rodzinne. Religia, rodzina i pieniądze – te rzeczy charakteryzują Libańczyka. Każdy żyje jak chce, nikt nie próbuje ingerować w życie drugiego człowieka”.

REKLAMA

„Więźniowie z Turcji mają nakaz ruszyć na Europę”

Przypominamy, że od kilku dni trwa inwazja na Grecję. Wśród nielegalnych imigrantów prym wiodą… Afgańczycy. Napierający na granico turecko-grecką tłum zagraża także pozostałej części Europy. Czeka nas kolejny kryzys migracyjny – wieszczą eksperci. Temat poruszono także w programie MN.

„Jest wielkie napięcie pomiędzy imigrantami, natomiast większość z nich to Afgańczycy, a niewielka część z nich to Syryjczycy” – zaznacza. „Istnieje nacisk ze strony Turcji, która szantażuje imigrantami Europę. Więźniowie mają uzyskać amnestie i ruszyć na kraje UE”

Gość Mediów Narodowych także podkreśla, że Europie grozi większy kryzys migracyjny od poprzedniego, który miał miejsce w 2015 roku. Paweł Rakowski postuluje, aby zwiększyć bezpieczeństwo zewnętrznych granic UE. Kluczowym elementem w walce z imigrantami jest Turcja.

Więcej o Libanie, konflikcie na Bliskim Wschodzie i nielegalnych migrantach próbujących się dostać do krajów Unii Europejskiej w poniższym materiale Mediów Narodowych:

ZOBACZ TAKŻE: Turcy przebierają imigrantów za kobiety, oznaczają ich i pomagają przekraczać granicę

REKLAMA

Komentarze