REKLAMA

Turcy przebierają imigrantów za kobiety, oznaczają ich i pomagają przekraczać granicę

Turcy przebierają imigrantów za kobiety, oznaczają ich i pomagają przekraczać granicę

Turcy przebierają nielegalnych imigrantów za kobiety, oznaczają ich i pomagają przekraczać granicę – donosi na Twitterze Adam Gwiazda.

„Sytuacja na granicy turecko-greckiej ponownie się pogarsza. Wg greckich mediów Turcy przebierają imigrantów za kobiety, oznaczają ich i pomagają im przekraczać ogrodzenia graniczne, w tym przy pomocy dronów uzbrojonych w gaz łzawiący i granaty hukowe” – informuje Gwiazda.

REKLAMA

Od kilku dni trwa inwazja na Grecję. Wśród nielegalnych imigrantów prym wiodą… Afgańczycy. Tylko od 29 II do 5 III uniemożliwiono nielegalne przekroczenie granicy 36 649 osobom. 252 osób aresztowano. Greckie siły bezpieczeństwa były zmuszone użyć gazu łzawiącego i granatów hukowych wobec imigrantów próbujących przekroczyć granicę.

Napierający na granico turecko-grecką tłum zagraża także pozostałej części Europy. Czeka nas kolejny kryzys migracyjny – wieszczą eksperci. Przypominamy, że kilka dni temu Turcja zaprzestała kontroli granicznych i zwozi imigrantów pod granice Grecji, aby naciskać na Europę i wywołać kolejny kryzys. Grecy dzielnie bronią granic przed nową falą nielegalnych imigrantów.

Jak tłumaczy się Erdogan? Turcy oskarżają Unię Europejską o niedotrzymanie zasad umowy między Turcją a UE ws. imigrantów. Kryzys imigracyjny to coś, czego panicznie boją się elity brukselskie Unii Europejskiej. Powrót tego kryzysu to kolejna fala poparcia dla i tak coraz popularniejszych ruchów i partii narodowych, eurosceptycznych czy „populistycznych” w Europie.

REKLAMA

Komentarze