REKLAMA

Rafał Gaweł z OMZRiK wyłudzał pieniądze i okradł bank [SZCZEGÓŁY WYROKU]

Rafał Gaweł z OMZRiK wyłudzał pieniądze i okradł bank [SZCZEGÓŁY WYROKU]

REKLAMA

Rafał Gaweł w styczniu usłyszał wyrok 2 lat więzienia. Skala przestępstw, które popełnił szef OMZRiK jest ogromna. Sama sędzia Alina Kamińska podkreślała, że „sprawa, jak nawet na sprawy w których orzeka sąd apelacyjny, jest sprawą wyjątkową i sprawą szczególną”.

Sędzia przez godzinę uzasadniała orzeczenie Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. Najwięcej uwagi poświęciła głównemu oskarżonemu, który od początku podkreślał, że jest niewinny, a cała sprawa jest zemstą na nim prokuratury i sądu. Zdaniem sądu tak nie było, bo cały proces jak i poszczególne jego etapy były prowadzone rzetelnie. Sędzia wskazała, że ocenę zachowania oskarżonego wyrazili biegli, o których badanie wnosił sam oskarżony.

Czytaj również: Skandal! Rafał Gaweł i jego lewacka organizacja decyduje kto ma dostać pozwolenie na broń

W bardziej rozczarowujący z punktu widzenia interesu publicznego pozostaje fakt iż inicjator i pomysłodawca tego całego projektu, a mianowicie Rafał Piotr G. […] uczynił z wyłudzenia pożyczek, dotacji sposób na wygodne życie, bo tak to należy ująć – mówiła Sędzia Sądu Apelacyjnego w Białymstoku Alina Kamińska.

Rafał G. okradł bank

REKLAMA

Dowiadujemy się, że oskarżony nie tylko przywłaszczył sobie 120 tysięcy złotych za coś czego nigdy nie wykonał, ale ukradł również 220 tysięcy zł z Kredyt Banku (obecnie Santander).

Pojawia się kolejna kwestia, kwestia pobrania pieniędzy na szkodę banku, która została – i to w sposób prawidłowy – określona przez sąd pierwszej instancji jako kradzież pieniędzy, jako zwykła kradzież pieniędzy. Dotyczy to kwoty 220 tys. złotych pobranej w oparciu o kartę charge – podkreśla Dziennik Narodowy.

Jak przekazała sędzia Kamińska, wymierzona kara dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia działalności gospodarczej i zajmowania stanowisk w stowarzyszeniach oraz innych organizacjach jest adekwatna do całego spektrum zachowań oskarżonego, jego wiodącej roli w popełnianiu przestępstw, okoliczności czynów i wysokości szkody. Jedyną okolicznością łagodzącą był dla sądu fakt, że Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych został jednak powołany, a oskarżony choć w niewielkim stopniu, spłacił część należności.

dzienniknarodowy
REKLAMA

Komentarze