REKLAMA

Putin dostał zaproszenie do Waszyngtonu!

Putin dostał zaproszenie do Waszyngtonu!

Prezydent Donald Trump zaprosił na tę jesień do Waszyngtonu prezydenta Rosji Władimira Putina. Zrobił to pomimo fali krytyki, która go dotknęła po poniedziałkowym spotkaniu w Helsinkach i jego wypowiedzi odnośnie nieingerowania Rosji w wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA

Po czterech dniach od spotkania Władimira Putina i Donalda Trumpa, podczas którego prezydent Stanów Zjednoczonych zaszokował wszystkich broniąc prezydenta Rosji przed zarzutami swoich własnych służb specjalnych, Donald Trump poprosił doradcę bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona o wydanie zaproszenia rosyjskiemu przywódcy.

>>Czytaj także: Trump: mieszanie się Rosji w wybory w Stanach Zjednoczonych to zwykłe przejęzyczenie

Macie rację, nie mam pojęcia co wydarzyło się podczas tego spotkania – powiedział dyrektor wywiadu krajowego Stanów Zjednoczonych, Dan Coats.

Podjęcie takiej decyzji przez prezydenta Stanów Zjednoczonych jest traktowane jako zwycięstwo Władimira Putina, ponieważ ostatni raz został on zaproszony do Stanów w 2007 roku, kiedy to spędził kilka dni w rodzinnej posiadłości Busha.

 Spotkanie – sukces czy porażka?

Zarówno Donald Trump, jak i Władimir Putin uznali swoje spotkanie za sukces i obwiniali siły w Stanach Zjednoczonych za próbę umniejszenia ich osiągnięć. Prezydent Stanów Zjednoczonych uznał, że rozmowy były bardzo udane a na swoim Twitterze napisał, że wszelkiej dezinformacji winne są media.

Takie postępowanie prezydenta Stanów Zjednoczonych spotkało się z krytyką.

Dopóki nie wiemy, co się stało podczas tych dwóch godzin sam na sam, prezydent nie powinien mieć na razie okazji do takich rozmów z Putinem. W Stanach Zjednoczonych, w Rosji, czy gdziekolwiek – powiedział Demokrata, Chuck Schumer.

 REUTERS.COM

REKLAMA

Komentarze