REKLAMA

Pseudokibice pobili się w Kędzierzynie-Koźlu: W tle narkotyki oraz niebezpieczne przedmioty

Pseudokibice pobili się w Kędzierzynie-Koźlu: W tle narkotyki oraz niebezpieczne przedmioty

W Kędzierzynie-Koźlu pseudokibice kilku drużyn piłkarskich z Opola, Kędzierzyn-Koźla oraz z Częstochowy podczas tzw. ustawki pobili się między sobą. Do akcji wkroczyli funkcjonariusze policji. Zatrzymano łącznie 8 agresorów. Wśród aresztowanych znaleziono narkotyki oraz niebezpieczne przedmioty.

REKLAMA

W sobotę podczas tzw. ustawki pseudokibice drużyn z Kędzierzyna-Koźle, Opola oraz Częstochowy brali udział w bójce. Odbyła się ona koło stadionu Kuźniczka, na którym trwał mecz. Udział w bijatyce brało kilkudziesięciu młodych osób.

Czytaj więcej: Zaskakująca decyzja lidera AgrouUnii: Kołodziejczak odchodzi z partii Zgoda

„Zatrzymani to osoby w wieku od 17 do 24 lat. Ujawniono przy nich narkotyki i przedmioty niebezpieczne. Trwają czynności procesowe z ich udziałem” – poinformowała kom. Magdalena Nakoneczna, rzecznik policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Podczas wkroczenia na teren bójki funkcjonariuszy policji, pseudokibice zaczęli natychmiastowo uciekać. Podczas ucieczki kierowca jednego z samochodów staranował wóz policyjny. Był to 21-letni mężczyzna z kilkoma uczestnikami zamieszania.

21-latek będzie odpowiadał za czynną napaść na funkcjonariusza policji. Za ten czyn grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Dla pozostałych osób, zarzuty będą zależały od uzyskanych informacji z materiału dowodowego.

RMF24/PAP

REKLAMA

Komentarze