REKLAMA

Raperzy krytycznie o pandemii? Zobacz najciekawsze #hot16challenge2 [WIDEO]

Raperzy krytycznie o pandemii? Zobacz najciekawsze #hot16challenge2 [WIDEO]

#Hot16challenge to akcja polskich hip hopowców zapoczątkowana przez Solara w 2014 roku. W odróżnieniu od obecnej odsłony tamta nie była motywowana altruizmem. Wyzwanie polega na nagraniu wideo w którym raper nagrywa wokal napisanej przez siebie zwrotki składającej się z 16 wersów pod dowolny beat ( podkład muzyczny) w 72 godziny od zostania nominowanym.

Obecnie mamy doczynienia z drugą wersją tej samej akcji a że wypada ona w takim niezwykłym czasie w jakim aktualnie żyjemy to jej celem jest zbiórka funduszy na sprzęt medyczny do walki z pandemią organizowaną przez portal siepomaga.pl. Każdy z artystów przed nagraniem challengu zobowiązany jest wesprzeć finansowo zrzutkę. Artyści wykonali swoje zadanie, korzystając przy tym z możliwości nieskrępowanej wypowiedzi na temat tak trudnej dla nas wszystkich sprawy jaką jest wszechobecna pandemia. Do całej akcji podczepili się również aktorzy, politycy czy youtuberzy co wywołało niesmak w środowisku hip hopowców o czym wspomniał w swoim challengu np. Paluch. Poniżej znajdziecie przykładowe nagrania, zachęcam do udostępniania ponieważ wyświetlenia to także pieniądze, które wspomagają cała akcję.

Zobacz także : Prezydent USA o testach: „Być może są przereklamowane”

Polscy raperzy krytyczni wobec pandemii

Kali – „Dawno się nie gryzłem w język mam wyjebane a ty jak możesz w prawdę wierzyć karmiony kłamstwem”

Paluch – „Wchodze w to charytatywnie jebiąc medialną otoczkę uważaj na nominacje bo zamienisz rapy w szopkę”

O.S.T.R. – „Nie potrafię tańczyc wolę kijem od golfa łamać draniom karki w rytmie samby patrzeć jak pękają czaszki zdejmijmy te maski”

Peja – „72 godziny to jak flashbacki z dołka trochę czasu by przemyśleć pierdolony lockdown!”

Liroy – „Na ulicach pustki a na giełdach krach jestem jednym z tych co pokochali rap zanim to było modne”

Zobacz także : Ziętek-Wielomska o #Hot16Challange2. Krytykuje postawę Dudy, oberwało się też Korwin-Mikkemu. „Powinien być artystą, a nie politykiem” (WIDEO)

Do akcji dołączyły się również inne osoby takie jak politycy, aktorzy, youtuberzy czy piosenkarze innych gatunków muzycznych.

Łukasz „Lotek” Lotkowski – „Bardzo dziwna ta pandemia mamy 2000 chorych zamykamy lasy mamy 8000 chory otwieramy lasy”

Janusz Korwin-Mikke – „Jestem straszny Korwin-Mikke co się wpieprzył w politykę by rzecz zrobić oczywistą stawić czoła socjalistom”

Tadeusz Norek oraz Karol Krawczyk – „Jak dziś się zbierzemy to jutro będziemy mieć miodowe lata”

ZAPRASZAMY DO WSPIERANIA NIEZALEŻNYCH MEDIÓW NARODOWYCH

REKLAMA

Komentarze