REKLAMA

Prof. Bartyzel: Strategia szatana w walce z Kościołem polega na przedstawieniu go jako organizacji zbrodniczej

Prof. Bartyzel: Strategia szatana w walce z Kościołem polega na przedstawieniu go jako organizacji zbrodniczej

Znany historyk idei prof. Jacek Bartyzel odniósł się na swoim facebookowym profilu do kryzysu moralnego w Kościele i skandalu związanego z pedofilią wśród duchowieństwa.

REKLAMA

Profesor przekonuje, iż strategia szatana w walce z Kościołem polega na zohydzeniu go w oczach ludzi i przedstawianiu go jako organizacji zbrodniczej, kierowanej żądzą władzy, chciwością i występkami obyczajowymi- Nie jest to oczywiście jakaś nowość: we wszystkich rewolucjach (a każda rewolucja jest dziełem szatana, zaś rewolucjoniści tylko jego narzędziami) występował wątek organizacji przestępczej, tuczącej się na krzywdzie ludu. Jest jednak pewna różnica w stosunku do minionych epok- tłumaczy profesor.

Dziś jest to właściwie zupełnie zbędne i synom ciemności nawet nie chce się podejmować jakiegoś wysiłku intelektualnego, aby przeprowadzić krytykę religii jako takiej, mającą przynajmniej pozory rzeczowości i spójności. Jeśli już ktoś odczuwa jeszcze potrzebę umocnienia się w ateizmie, wystarczy mu bełkot Dawkinsa. Prima facie daje się to wytłumaczyć rozległością szerzącej się jak pożar sekularyzacji- komentuje.

Czytaj także: Kardynał Bergoglio krył biskupa – homoseksualistę

Profesor poucza również, iż świadomy chrześcijanin powinien zadawać z trwogą pytanie, czy Katechon już ustąpił z Kościoła, zostawiając pole dla Niegodziwca, a to przecież oznacza, że nastały czasy ostateczne. Zdaniem profesora za taki stan rzeczy odpowiadają ci, którzy stanowią Kościół nauczający, mający umacniać braci w wierze.

Naukowiec zauważa również, iż eschatologia i apokaliptyka są dziś w nauczaniu Kościoła de facto nieobecne. Księża nie mówią wiernym podczas kazań i rekolekcji o rzeczach ostatecznych, o karach piekielnych czy nagrodach niebiańskich.

pch24.pl

Zobacz także:

REKLAMA

Komentarze