REKLAMA

Proces w sprawie usiłowania zabójstwa: Pijana matka rzucała i kopała niemowlę

Proces w sprawie usiłowania zabójstwa: Pijana matka rzucała i kopała niemowlę

We Wrocławiu ruszył proces 35-letniej Barbary J. która została oskarżona o usiłowanie zabójstwa własnego dziecka. Pod wpływem alkoholu w lutym bieżącego roku rzuciła na ulice niemowlę i kilka razy kopała. Na wydarzenie zareagowali przechodnie zabierając dziecko pijanej kobiecie.

REKLAMA

W lutym bieżącego roku do drastycznego zdarzenia doszło na jednej z ulic Wrocławia. Kobieta pod wpływem alkoholu rzuciła swoje miesięczne dziecko z wózka na drogę, następnie co najmniej sześć razy je kopnęła. Przerażeni przechodnie odebrali dziecko znęcającej się nad nim 35-letniej matce.

Zobacz także: Z cyklu bajeczek dla ludu. Poseł Partii Razem był nacjonalistą?

Barbara J. stanęła w poniedziałek przed sądem. Nie przyznała się jednak do próby zabójstwa własnego dziecka, a samego zdarzenia nie pamięta. Wyjaśniała, że wpływ na zanik pamięci miał alkohol i narkotyki.

Przed wrocławskim sądem tłumaczyła się również, że wcześniej pokłóciła się ze swoim partnerem i agresję skierowała na niewinne dziecko zamiast na mężczyznę. Wyraziła także skruchę i żal, że doszło do takiego wypadku.

35-letnia kobieta zeznała także, że jest matką jeszcze trójki dzieci. Jednego z synów oddała do adopcji, a pozostałą dwójkę umieściła w tzw. oknie życia.

Grozi jej kara dożywocia, jeżeli sąd uzna ją za pełni poczytalną w momencie spowodowania uszczerbku na zdrowiu dziecka i usiłowania zabójstwa.

onet/pap

REKLAMA

Komentarze