Prezydent Ukrainy chciał celowo zarazić się koronawirusem? “Chciałem przez to przejść, żeby ludziom było łatwiej”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
prezydent Ukrainy

/ Źródło: Youtube

Wg doniesień portalu “Ukraińska Prawda”, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zamierzał umyślnie zarazić się koronawirusem. Jak stwierdził, chorując na COVID 19 pokazałby, że choroba ta może dotknąć każdego, a społeczeństwu dzięki temu byłoby lżej.

Zełenskiemu zależało przede wszystkim, aby społeczeństwo pozbyło się strachu, który wzbudza zakażenie koronawirusem. “- Chciałem się zakazić, żeby ludzie rozumieli, że to nie jest straszne, że można zachorować. Chciałem przez to przejść, żeby ludziom było łatwiej”. – wypowiedział się dla ukraińskiego portalu.

“Będę odizolowany, ale będę normalnie żył”

Zełenski przekonywał, że zakażenie koronawirusem nie zmieniłoby w sposób znaczny jego życia. Powiedział także, że najgorszy moment był na początku pandemii, kiedy każdy obawiał się śmierci. “- Zasugerowałem swoim ludziom: Zachoruję. Będę odizolowany, ale będę normalnie żył.” – stwierdził.

Pomysł prezydenta Ukrainy nie spotkał się jednak z aprobatą, szczególnie ze strony jego bliskich. “Rodzina uznałaby, że jestem szalony.” – powiedział między innymi Zełenski.

W Ukrainie od początku istnienia pandemii notuje się 27 856 przypadków zakażenia koronawirusem. Doszło do 810 zgonów, jak również 12 412 przypadków ozdrowienia. W ciągu ostatniej doby Ministerstwo Zdrowia Ukrainy odnotowało 394 przypadki zachorowań na COVID 19. Zgonów było 13, a 217 osób ozdrowiało.

ŹRÓDŁO: GAZETA.PL

Zobacz także: Chiny ostrzegają przed „ryzykiem” studiowania w Australii

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY