REKLAMA

Prezes Ruchu Narodowego zaniepokojony sposobem finansowania partii Biedronia

Prezes Ruchu Narodowego zaniepokojony sposobem finansowania partii Biedronia

Prezes Ruchu Narodowego i Poseł na Sejm RP Robert Winnicki, złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa dokonanego przez partię Roberta Biedronia. Niejasność finansowa partii Wiosna powodem reakcji jednego z liderów Konfederacji.

Robert Winnicki, Prezes RN w rozmowie dla Agencji Informacyjnej Polska Press oświadczył – „Składam zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Instytut Myśli Demokratycznej i partię Wiosna Roberta Biedronia. Chodzi o nielegalne finansowanie partii politycznej”.

REKLAMA

Czytaj więcej: [WYDARZENIE] Promocja książki „Duchowość i charakter Witolda Pileckiego”

Jak informuje Prezes RN, złożył on do prokuratury 10 stronicowy dokument zawiadamiający, aczkolwiek liczba 44 stron całościowego materiału dowodowego jest do „bardzo bogata literatura”.

Skandaliczne łamanie przepisów zmusza Posła Winnickiego do złożenia dokumentów także do Państwowej Komisji Wyborczej – „Dlatego zgłaszam to nie tylko do prokuratury, lecz także do wiadomości Państwowej Komisji Wyborczej. I liczę na to, że odpowiednie organa się tym zajmą”.

Wysiłek zwolnionego nie dawno dziennikarza był pomocny

Jak wyznał Prezes Ruchu Narodowego, artykuły Marcina Dobskiego okazały się być pomocne w pisaniu wniosku – „Dużą pomocą były artykuły redaktora Dobskiego, który wykonał bardzo wnikliwą, rzetelną pracę dziennikarską”.

Redaktor został nie dawno zwolniony z Polskiego Radia 24 za zadawanie wnikliwych pytań do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na ten temat znajduje się TUTAJ.

Relacja z konferencji prasowej Posła Winnickiego ws. złożenia zawiadomienia do prokuratury:

Składamy zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Roberta Biedronia!

Opublikowany przez Konfederacja Środa, 13 marca 2019

Polska Press

REKLAMA

Komentarze