REKLAMA

Powraca sprawa żeńskich końcówek. Prezydium Sejmu zajmie się tematem na najbliższym posiedzeniu

Powraca sprawa żeńskich końcówek. Prezydium Sejmu zajmie się tematem na najbliższym posiedzeniu

Powraca sprawa „żeńskich końcówek”. Prezydium Sejmu zajmie się tematem na najbliższym posiedzeniu – informują posłowie Lewicy.

Posłowie Lewicy walczą o żeńskie końcówki na tabliczkach przy miejscach w sali plenarnej czy na sejmowych drukach. Żądają, aby zamiast słowa „poseł” pojawiała się „posłanka”.

REKLAMA

„W Sejmie RP VII kadencji byłam posłanką, w Sejmie IX kadencji jestem posłem. To jeszcze nie koniec” – napisała na Twitterze Wanda Nowicka. Jak zapowiada – to nie koniec batalii o postulaty opozycji.

Internauci nie są zachwyceni pomysłem lewicowych posłów: „Czy to jest naprawdę najważniejsze? Czy właśnie tym powinni się zajmować rządzący krajem, chcący uzyskać zaufanie obywateli? Paranoja” – punktują twitterowicze.

Prezydium Sejmu postanowiło się jednak zająć tematem końcówek na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Wszystko wskazuje na to, że jest duża szansa na uwzględnienie postulatów Lewicy: „Nie można wykluczyć, że sprawa będzie dyskutowana na jednym z kolejnych Prezydiów Sejmu. Jednocześnie na razie przyjęta forma pozostaje obowiązująca” – komentuje dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka.

onet
REKLAMA

Komentarze