Powraca sprawa żeńskich końcówek. Prezydium Sejmu zajmie się tematem na najbliższym posiedzeniu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ sejm.gov.pl

Powraca sprawa “żeńskich końcówek”. Prezydium Sejmu zajmie się tematem na najbliższym posiedzeniu – informują posłowie Lewicy.

Posłowie Lewicy walczą o żeńskie końcówki na tabliczkach przy miejscach w sali plenarnej czy na sejmowych drukach. Żądają, aby zamiast słowa “poseł” pojawiała się “posłanka”.

“W Sejmie RP VII kadencji byłam posłanką, w Sejmie IX kadencji jestem posłem. To jeszcze nie koniec” – napisała na Twitterze Wanda Nowicka. Jak zapowiada – to nie koniec batalii o postulaty opozycji.

Internauci nie są zachwyceni pomysłem lewicowych posłów: “Czy to jest naprawdę najważniejsze? Czy właśnie tym powinni się zajmować rządzący krajem, chcący uzyskać zaufanie obywateli? Paranoja” – punktują twitterowicze.

Prezydium Sejmu postanowiło się jednak zająć tematem końcówek na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Wszystko wskazuje na to, że jest duża szansa na uwzględnienie postulatów Lewicy: “Nie można wykluczyć, że sprawa będzie dyskutowana na jednym z kolejnych Prezydiów Sejmu. Jednocześnie na razie przyjęta forma pozostaje obowiązująca” – komentuje dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka.

onet
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY