REKLAMA

Poseł Kukiz’15 o wywiadzie Wałęsy: „To obłęd”

Poseł Kukiz’15 o wywiadzie Wałęsy: „To obłęd”

Tomasz Rzymkowski w ostrych słowach wypowiedział się o ostatnim wywiadzie Wałęsy dla prokremlowskiego portalu Sputnik, gdzie były prezydent skrytykował politykę zagraniczną Polski.

REKLAMA

Według polityka Wałęsa został dla dziennikarzy „pożytecznym idiotą” – Rosja robi to bardzo skutecznie. Wałęsa jest rozpoznawalny na świecie i tego typu wypowiedzi są szkodliwe – podkreśla poseł Rzymkowski.

Przypominamy, że autorytet totalnej opozycji powiedział m.in., że Putin to mądry człowiek. Wspominał również o relacji łączącej go z byłym prezydentem Rosji, Borysem Jelcynem. Z Jelcynem byśmy naprawdę ułożyli dobrze stosunki z Rosją – zapewnia były prezydent.

Czytaj więcej: Wałęsa – Uważam Putina za mądrego człowieka

Nie kłóćmy się z Rosją, bo ci trzeci na nas zarabiają. My musimy znaleźć rozwiązanie. Musimy ustąpić jeden drugiemu na miarę wielkości. Zrozumieć, a wtedy będziemy razem robić naprawdę dobrą politykę – przekonywał podczas wywiadu z portalem Sputnik.

Dla Tomasza Rzymkowskiego słowa byłego prezydenta nie są jednak zaskoczeniem. Według posła został on zmanipulowany i potraktowany jako element wojny informacyjnej.

Pamiętamy, co planował w 1992 roku, żeby przedłużyć obecność baz rosyjskich w Polsce, czy kuriozalny pomysł NATO- bis. Może Lech Wałęsa ma zaplanowane jakieś wykłady po krajach RWPG. To obłęd albo szaleństwo – powiedział.

forsal/dorzeczy
REKLAMA

Komentarze