REKLAMA

Wałęsa: Uważam Putina za mądrego człowieka

Wałęsa: Uważam Putina za mądrego człowieka

Lech Wałęsa rozmawiał z portalem Sputnik. Autorytet totalnej opozycji powiedział m.in., że Putin to mądry człowiek. Z Jelcynem byśmy naprawdę ułożyli dobrze stosunki z Rosją – zapewnia były prezydent.

REKLAMA

Wałęsa oświadczył rosyjskim mediom, że z chęcią wybierze się do Rosji, o ile otrzyma zaproszenie od prezydenta Putina – Nie mam żadnych przeciwwskazań. Bardzo bym chciał, bo uważam Putina za mądrego człowieka, tylko któremu nie dostarczają argumentów, takich trochę innych.

Nie kłóćmy się z Rosją, bo ci trzeci na nas zarabiają. My musimy znaleźć rozwiązanie. Musimy ustąpić jeden drugiemu na miarę wielkości. Zrozumieć, a wtedy będziemy razem robić naprawdę dobrą politykę – przekonywał podczas wywiadu.

Gdybym miał zaproszenie, to bym pojechał do Rosji – mówi b. prezydent Lech Wałęsa. W rozmowie z portalem „Sputnik” Wałęsa powiedział, że nie podoba mu się polityka polskiego rządu względem Stanów Zjednoczonych, a prezydent Rosji Władimir Putin to „mądry człowiek”.— Radio ZET NEWS (@RadioZET_NEWS) 26 grudnia 2018

Wałęsa opowiedział również o relacji łączącej go z byłym prezydentem Rosji, Borysem Jelcynem. Według niego Jelcyn był otwartym człowiekiem, z którym miał dobre stosunki – Z Jelcynem byśmy naprawdę ułożyli dobrze stosunki z Rosją. Ja miałem plany i z nim by się dało. To był człowiek otwarty. I byśmy naprawdę mieli inne stosunki, bo my musimy mieć dobre stosunki.

Polski polityk odniósł się do przegranej w wyborach prezydenckich z 1995 roku. Według niego przyczyną porażki w drugiej turze wyborów prezydenckich była zbyt duża pewność Wałęsy.

forsal
REKLAMA

Komentarze