Porażka Linette w finale WTA w Seulu

Iga Świątek

/ fot. TT/@iga_swiatek

Mający rozpocząć o godzinie 7 polskiego czasu finał turnieju tenisowego WTA w Seulu ostatecznie odbył się on 6 godzin później. 48 w rankingu polska zawodniczka Magda Linette uległa Karolinie Muchovej. Porażka oznacza dla naszej tenisistki stratę okazji na powiększenie dorobku pucharowego.

Magda Linette stanęła w stolicy Korei Południowej przed szansą na zdobycie drugiego trofeum rangi WTA. Planowo finałowy mecz Polki z Karoliną Muchovą miał rozpocząć się o godzinie 7 polskiego czasu. Jednak przez ulewny deszcz, organizatorzy czekali na dogodny moment.

Około 13 czasu polskiego w Seulu rozpoczęto rywalizację o zdobycie trofeum WTA. 45 w rankingu Karolina Muchova w pierwszym secie nie dawała szans 27-letniej poznaniance. Pierwsze 4 gemy padły łupem Czeszki. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 1:6 dla Muchovej.

W kolejnym secie 23-letnia zawodniczka z Czech po szybkim zdobyciu 3 gemów, przegrała w kolejnym. Przy stanie 1:3 Karolina Muchova wróciła do dobrej gry i do końca nie dawała szans Polce, wygrywając mecz finałowy 0:2.

Porażka stanowi dla naszej zawodniczki utraconą na ta chwilę szansę na zdobycie drugiego w karierze cennego pucharu. Dla przeciwniczki Magdy Linette był to pierwszy zwycięski turniej rankingowy.