Ponad połowa Brytyjczyków chce brexitu za wszelką cenę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. publicdomainpictures.net

Najnowszy sondaż wskazuje, że aż ponad połowa Brytyjczyków chce brexitu za wszelką cenę. Boris Johnson, nowy premier Wielkiej Brytanii, już pod koniec lipca konkretnie wypowiedział się na temat wyjścia z Unii Europejskiej.

Polityk zapowiedział, że Brytyjczycy wyjdą z UE w terminie 31 października br. “bez żadnego ale”. Boris Johnson zapewnił, że “udowodni krytykom, iż nie mają racji” i doprowadzi do końca brexitu. Wyraził również “pełne przekonanie, że w ciągu 99 dni to zrobimy”. Nowy premier podkreślił, że za realizację wyjścia z UE bierze własną odpowiedzialność.

Johnson zapowiedział jednak, że stworzy wraz z UE nowe porozumienie, w którym będzie ujęty mechanizm awaryjny dla Irlandii Płn. Zapowiedział także stworzenie planu, gdyby Wielka Brytania miała wyjść z Unii Europejskiej bez żadnego porozumienia.

W najnowszym sondażu Brytyjczycy potwierdzili, że scenariusz nowego premiera im się podoba. 54% zgodziło się, że “Boris Johnson musi przeprowadzić brexit za wszelką cenę, nawet jeśli będzie to wymagało ominięcia parlamentu, aby uniemożliwić posłom zatrzymanie (brexitu)”.

Z powyższym stwierdzeniem nie zgodziło się 46%. Sondaż przeprowadzono na grupie 1645 osób.

rp.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY