REKLAMA

Polska jest narażona na „wielką masę migracyjną”? Poważne ostrzeżenie

Polska jest narażona na „wielką masę migracyjną”? Poważne ostrzeżenie

We włoskim Palermo odbyła się Konferencji Śródziemnomorskiej OBWE, w której uczestniczył szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski. Głównym tematem rozmów był kryzys migracyjny. Polski minister przyznał, że fala migracyjna może dotknąć również nasz kraj. 

REKLAMA

Po zakończeniu konferencji, Waszczykowski spotkał się z polskimi dziennikarzami. Jednym z dominujących tematów był problem legalnej i nielegalnej imigracji. I tutaj jesteśmy podzieleni, bo dla niektórych migracja jest darem Bożym, a dla niektórych jest, niestety, problemem. – mówił minister.

Nie zabrakło również odniesienia do polityki polskiego rządu i jawiących się przed nim zagrożeń. Polska, chociaż nie leży nad Morzem Śródziemnym, jest krajem granicznym Unii Europejskiej i również jesteśmy narażeni na wielką masę migracyjną. – ostrzegał Waszczykowski.

Mówiłem o tym, że zgodnie z danymi Eurostatu wydaliśmy w zeszłym roku ponad pół miliona wiz z pozwoleniem na pracę. To jest ok. 60 proc. wiz, jakie wydała cała Unia Europejska. A Unia wydała takich wiz ok. 800 tys. Ten obrazek powinien być również częścią wielkiego obrazu migracyjnego. – dodał szef MSZ.

tvp.info

REKLAMA

Komentarze