Polska jest narażona na “wielką masę migracyjną”? Poważne ostrzeżenie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. dziennikzwiazkowy.pl

We włoskim Palermo odbyła się Konferencji Śródziemnomorskiej OBWE, w której uczestniczył szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski. Głównym tematem rozmów był kryzys migracyjny. Polski minister przyznał, że fala migracyjna może dotknąć również nasz kraj. 

Po zakończeniu konferencji, Waszczykowski spotkał się z polskimi dziennikarzami. Jednym z dominujących tematów był problem legalnej i nielegalnej imigracji. I tutaj jesteśmy podzieleni, bo dla niektórych migracja jest darem Bożym, a dla niektórych jest, niestety, problemem. – mówił minister.

Nie zabrakło również odniesienia do polityki polskiego rządu i jawiących się przed nim zagrożeń. Polska, chociaż nie leży nad Morzem Śródziemnym, jest krajem granicznym Unii Europejskiej i również jesteśmy narażeni na wielką masę migracyjną. – ostrzegał Waszczykowski.

Mówiłem o tym, że zgodnie z danymi Eurostatu wydaliśmy w zeszłym roku ponad pół miliona wiz z pozwoleniem na pracę. To jest ok. 60 proc. wiz, jakie wydała cała Unia Europejska. A Unia wydała takich wiz ok. 800 tys. Ten obrazek powinien być również częścią wielkiego obrazu migracyjnego. – dodał szef MSZ.

tvp.info

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY