REKLAMA

Polska najbardziej antysemickim krajem według Żydów

Polska najbardziej antysemickim krajem według Żydów

Według najnowszego badania organizacji żydowskiej ADL, Polska jest najbardziej antysemickim krajem na świecie. Oprócz naszego kraju na liście znajdują się takie państwa jak Węgry, RPA, czy Ukraina. Za antysemickie uznano m.in. stwierdzenie o dużej sile Żydów w biznesie.

REKLAMA

Polska zajmujące pierwsze miejsce w rankingu żydowskiej organizacji ADL, jest przedstawiana w raporcie bardzo negatywnie. Według nich 48 procent Polaków można uznać za antysemitów.

Zobacz także: Pracownik brytyjskiego konsulatu: „Byłem torturowany w Chinach”

Jeżeli na jedno z pytań które zadano w ankiecie odpowiedziało się twierdząco uznawano wtedy ankietowanego za antysemitę. Między innymi stwierdzenie, że żydzi mają dużą kontrolę nad globalnymi mediami, czy też że Żydzi mają duży wpływ w biznesie.

Te wyniki stanowią jasny sygnał alarmowy, że trzeba jeszcze dużo zrobić w kwestii edukacji dużej części populacji w tych krajach, aby zwalczyć bigoterię, a także zająć się problemami bezpieczeństwa tam, gdzie mnożą się przypadki przemocy” – ocenił wyniki badań, Jonathan Greenblatt, dyrektor generalny ADL.

W ankiecie uwzględniono także inne kraje jak RPA (47 proc.), Ukrainę (46 proc.), Węgry (42 proc.). Najmniej antysemityzmu doszukano się w Szwecji, gdzie tylko 4 proc. odpowiedziało twierdząco na pytania.

o2.pl

REKLAMA

Komentarze