REKLAMA

Polska będzie domagać się reparacji również od Rosji? “To kolejny etap naszych działań”

Polska będzie domagać się reparacji również od Rosji? “To kolejny etap naszych działań”

REKLAMA

Sprawa reperacji wojennych od Niemiec od miesięcy wzbudza emocje w debacie publicznej. Wielu zarzucało obozowi rządzącemu, że stosowne odszkodowania należą się Polsce również od Rosji. Jak się okazuje, bardzo możliwe, że również ten temat wkrótce się pojawi. 

O sprawie reparacji mówił na antenie telewizji wPolsce Arkadiusz Mularczyk z PiS. Polityk przyznał, że postulat uzyskania reparacji wojennych od Rosji za okupację sowiecką już wcześniej pojawił się w innych państwach. Są kraje, które już podjęły się podliczenia i żądania reparacji wojennych od Rosji. Zrobiła to Litwa. Tam przygotowano raport o stratach wojennych związanych z okupacją rosyjską. – przyznał.

REKLAMA

Mularczyk zauważył jednak, że na początku bardziej realne jest jednak dochodzenie reparacji od Niemiec. Na dzień dzisiejszy musimy być realistami. Nie powinniśmy z powodów czysto pragmatycznych dochodzić roszczeń jednocześnie od dwóch okupantów. Znacznie bardziej realne są roszczenia od strony niemieckiej. I to ten temat powinniśmy przede wszystkim zgłębić. – stwierdził.

>>>Poseł ujawnia wstępną kwotę reparacji od Niemiec. Chodzi o zawrotne pieniądze!<<<

Poseł przyznał jednak, że powstanie również stosowny raport zawierający szacunki strat doznanych przez Polskę ze strony Związku Sowieckiego. To nie jest tak, że państwo polskie zaniechało działań, jeśli chodzi o szacowanie strat związanych z okupacją sowiecką. Te straty także powinny być oszacowane. Powstanie raport o stratach wojennych związanych z II wojną światową. Należy rozważyć także oszacowanie strat związanych z okupacją sowiecką. To kolejny etap naszych działań. – zapewnił.

wpolityce.pl
REKLAMA

Komentarze