Polska będzie domagać się reparacji również od Rosji? “To kolejny etap naszych działań”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikimedia.org

Sprawa reperacji wojennych od Niemiec od miesięcy wzbudza emocje w debacie publicznej. Wielu zarzucało obozowi rządzącemu, że stosowne odszkodowania należą się Polsce również od Rosji. Jak się okazuje, bardzo możliwe, że również ten temat wkrótce się pojawi. 

O sprawie reparacji mówił na antenie telewizji wPolsce Arkadiusz Mularczyk z PiS. Polityk przyznał, że postulat uzyskania reparacji wojennych od Rosji za okupację sowiecką już wcześniej pojawił się w innych państwach. Są kraje, które już podjęły się podliczenia i żądania reparacji wojennych od Rosji. Zrobiła to Litwa. Tam przygotowano raport o stratach wojennych związanych z okupacją rosyjską. – przyznał.

Mularczyk zauważył jednak, że na początku bardziej realne jest jednak dochodzenie reparacji od Niemiec. Na dzień dzisiejszy musimy być realistami. Nie powinniśmy z powodów czysto pragmatycznych dochodzić roszczeń jednocześnie od dwóch okupantów. Znacznie bardziej realne są roszczenia od strony niemieckiej. I to ten temat powinniśmy przede wszystkim zgłębić. – stwierdził.

>>>Poseł ujawnia wstępną kwotę reparacji od Niemiec. Chodzi o zawrotne pieniądze!<<<

Poseł przyznał jednak, że powstanie również stosowny raport zawierający szacunki strat doznanych przez Polskę ze strony Związku Sowieckiego. To nie jest tak, że państwo polskie zaniechało działań, jeśli chodzi o szacowanie strat związanych z okupacją sowiecką. Te straty także powinny być oszacowane. Powstanie raport o stratach wojennych związanych z II wojną światową. Należy rozważyć także oszacowanie strat związanych z okupacją sowiecką. To kolejny etap naszych działań. – zapewnił.

wpolityce.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY