REKLAMA

Policja zatrzymała dwóch Afgańczyków. Z Polski chcieli przedostać się do Niemiec

Policja zatrzymała dwóch Afgańczyków. Z Polski chcieli przedostać się do Niemiec

Policja zatrzymała na dolnośląskim odcinku autostrady A4 dwóch nastoletnich Afgańczyków, którzy autostopem próbowali dostać się do Niemiec. Cudzoziemcy przebywali na terytorium Polski nielegalnie.

REKLAMA

18- letni Afgańczycy już od dziesięciu znajdowali się w podróży z Bułgarii do Niemiec. Podróżowali autostopem.  Żaden z nich nie posiadał przy sobie dokumentów.

Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że złożyli oni wnioski o ochronę międzynarodową w Bułgarii. Tam zostały pobrane od nich odciski linii papilarnych, które zostały zarejestrowane w systemie „Eurodac”- informuje rzecznik Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. Rafał Potocki.

Potocki poinformował, że SG wszczęła procedurę przekazania Afgańczyków do Bułgarii, w ramach rozporządzenia unijnego Dublin III. Zgodnie z tym rozporządzeniem cudzoziemcy są przekazywani do kraju, w którym złożyli pierwsze wnioski o ochronę.

Rzecznik zapowiedział również, iż SG złoży do sądu wnioski o umieszczenie cudzoziemców w ośrodkach strzeżonych do czasu przekazania ich stronie bułgarskiej.

niezalezna.pl

 

REKLAMA

Komentarze